Podsumowanie drugiego dnia ostatniego tygodnia LCK

E-sport
FOMOS

Zakończyły się rozgrywki drugiego dnia ostatniego tygodnia rozgrywek LCK. Sanghyeok „Faker” Lee i jego SK telecom T1 zgodnie z przewidywaniami wygrywa 2-1 z ROX Tigers, a Samsung GALAXY bardzo łatwo rozprawia się z MVP 2-0.

ROX Tigers vs SK telecom T1

Spotkanie ROX vs SKT było prawdopodobnie najbardziej oczekiwanym w ostatnim tygodniu zmagań LCK. W 9. minucie świetny bait Fakera skutkuje zdobyciem pierwszej krwi przez Peanuta na środkowej alei. W 13. minucie Shy zdobywa wieżę na topie, jednakże chwilę później Peanut mści się za stracony tower i zdobywa na nim killa. W 19. minucie ginie Huni i SKT traci wieżę Tier 1 na dolnej alei, ale SKT automatycznie odpowiada wieżą na mid i top lane. Od tego momentu widać, że kompozycja drużyny SKT jest znacznie silniejsza od full ad, na które zdecydowało się ROX. Ekipa Fakera zdobywa w 26. minucie Barona Nashora, a w 31. minucie niszczą pierwszy inhibitor na górnej alei. SKT nie znęca się nad przeciwnikiem i kończy grę w 33. minucie.

Drugi mecz to kolejny dobry gank i first blood dla Peanuta, tym razem na dolnej alei już w 4. minucie. ROX udaje się odpowiedzieć w 10. minucie zabiciem Benga. W 13. minucie Mickey i spółka wychodzą obronną ręką z walk na dolnej alei i zdobywają minimalną przewagę w złocie. W 21. minucie niespodziewanie ROX zdobywają Barona i doprowadzają do zniszczenia wielu wież oraz inhibitora przeciwnika. Mickey pokazuje do czego zdolna jest Ahri, ponieważ obrażenia, które zadaje są niewyobrażalne. W 30. minucie ROX zdobywają kolejnego Nashora, a w 33. minucie doprowadzają do remisu 1-1 w spotkaniu.

Ostatni mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie: juz w 6. minucie na koncie graczy pojawiły się 3 zabójstwa – 2 dla ROX i 1 dla SKT. Chwilę później SKT traci wieżę na górnej alei, ale odpowiadają pokonaniem Mickey’a. W 15. minucie SKT, po świetnej akcji na środkowej alei, zdobywają wieżę na dolnej części mapy, ale chwilę później ROX odpowiada dwoma wieżami na tej samej alei. W 22. minucie SKT wygrywa teamfight w rzece i zdobywają wzmocnienie Nashora. W 33. minucie, po wspaniałej drużynowej walce, w której Beng zdobywa 3 zabójstwa, SKT znowu zdobywa Nashora i w 39. minucie kończą spotkanie. Tym sposobem SKT umacnia swoją pozycję na pierwszym miejscu grupy LCK.

MVP vs Samsung GALAXY

W 5. minucie pierwsza krew ląduje na koncie MVP, a konkretniej na koncie Iana, który zabija Haru podczas nieudanego ataku na midzie. Minutę później Haru znowu ginie, tym razem na dolnej alei, ale Ruler odpowiada killem. Gra przebiega względnie spokojnie do 14. minuty, kiedy to Ruler po raz kolejny zdobywa zabójstwo, ale na górnej alei ADD zdobywa solo killa na CuVee. Samsung GALAXY zaczyna powoli zdobywać przewagę w 19. Minucie po zdobyciu smoka i dwóch zabójstw. W 26. minucie jesteśmy świadkami bardzo widowiskowej kradzieży smoka przez Lulu zespołu MVP, chwilę po przegranej przez nich walce drużynowej.  W 31. minucie SSG zdobywa Baron buff po udanej walce w okolicy rzeki i w 37. minucie, bez większych problemów, kończą grę numer jeden.

W drugiej grze spotkania pierwsza krew znowu po stronie MVP, kolejny raz w 5. minucie. Minutę później Samsung odpowiada killem na górnej części mapy, a dwie minuty później dokładają kolejny skalp do swojej kolekcji. W 13. minucie MVP w końcu odgrywa się przeciwnikowi i zdobywają dwa zabójstwa na dolnej alei i wieżę, ale sekundy później tracą dwójkę graczy. W 24. minucie SSG przeprowadza udaną walkę w okolicy smoka i pozbywają się z mapy czwórki graczy MVP. 26. minuta to Baron Nashor dla zespołu SSG, którzy kończą mecz w bardzo dominujący sposób 2 minuty później.