Seedorf został uhonorowany, odśpiewał hymn z reprezentacją Holandii (WIDEO)

Piłka nożna

Przed towarzyskim meczem Holandia - Włochy (1:2) uhonorowany został wielokrotny reprezentant "Oranje" Clarence Seedorf. Holendrzy docenili tym samym bogatą karięrę swojego rodaka.

Dla byłego zawodnika m.in. Realu Madryt, Interu Mediolan, a także AC Milan na stadionie Amsterdam ArenA pojawił się Fabio Capello. Razem z publicznością oklaskiwał go również Louis van Gaal. Po uroczystym wręczeniu pamiątkowej patery od holenderskiej federacji piłkarz wygłosił przemówienie, w którym podziękował za otrzymane przez lata wsparcie. Następnie razem z aktualnymi reprezentantami swojego kraju odśpiewał narodowy hymn.   
 
Seedorf przez lata był nie tylko kluczowym ogniwem reprezentacji Holandii, ale również gwiazdą "Rossonerich". Pomarańczową koszulkę zakładał w latach 1994-2008 i rozegrał w tym okresie 86 spotkań, w których strzelił 11 goli. W drużynie z Mediolanu występował przez dziesięć lat - od 2002 do 2012 roku. W tym czasie wziął udział w 432 meczach, zdobywając 63 bramki i popisując się 48 asystami!

Moment uhonorowania Clarence'a Seedorfa w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze