CPH Games z pulą nagród wynoszącą 54 tysiące dolarów

E-sport
CPH Games z pulą nagród wynoszącą 54 tysiące dolarów
youtube.com/watch?v=q1oXnyW-pM0

Wedle zapewnień organizatorów Copenhagen Games, podczas tegorocznej edycji możemy spodziewać się rekordowej puli nagród. Dodatkowo cieszy fakt, że o możliwość startu w turnieju już wkrótce zawalczą reprezentanci PRIDE oraz Venatores.

Tegoroczna edycja Copenhagen Games została podzielona na dwa etapy. Od 13 do 14 kwietnia będziemy świadkami eliminacji, które zostały zorganizowane w oparciu o zasadę BYOC (Bring Your Own Computer. Taka decyzja może nieco dziwić biorąc pod uwagę, że współczesne turnieje często odbywają się na wypełnionych po brzegi halach sportowych. Z drugiej strony zapewne znajdą się entuzjaści, którym łezka zakręci się w oku na myśl o czasach, kiedy e-sport był jeszcze w powijakach i takie imprezy były standardem. W turnieju kwalifikacyjnym nie zabraknie kilku polskich akcentów pod postacią reprezentantów PRIDE, Venatores, a także oskarisha, reprezentującego na co dzień barwy ALTERNATE aTTaX. Poza nimi na miejscu pojawią się również takie marki jak fnatic Academy, BIG, Tricked czy iGame.com

 

Eliminacje mają na celu wyłonienie ośmiu drużyn, które obsadzą połowę miejsc dostępnych w turnieju właściwym, zaplanowanym na 15 kwietnia. Lista uczestników zostanie uzupełniona zespołami zaproszonymi przez organizatorów. Najskuteczniejsze ekipy podzielą się ze sobą pulą nagród o wysokości 54 tysięcy dolarów, czyli o 20 tysięcy większą niż w ubiegłym roku.

 

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie