Grosicki: Gdybym osiągnął tyle, co Lewandowski, odleciałbym na pewno

Piłka nożna
Grosicki: Gdybym osiągnął tyle, co Lewandowski, odleciałbym na pewno
fot. PAP/EPA

Kamil Grosicki w rozmowie z futbolfejs.pl nie szczędził Robertowi Lewandowskiemu pochwał i komplementów. - Gdybym osiągnął tyle, co on, odleciałbym na pewno - stwierdził "Grosik", którego w przeszłości już zresztą kilka razy przygniótł ciężar bycia znanym piłkarzem.

- Pełen podziw dla Roberta za klasę sportową i za to, że pozostał skromnym człowiekiem. Jest na tej samej półce co Leo Messi i Cristiano Ronaldo, a sodówka mu nie odbiła. Ja przy jego sukcesach odleciałbym na pewno - powiedział Grosicki serwisowi futbolfejs.pl.

Za czasów młodości Grosicki miewał rozmaite problemy. Ich wspólnym mianownikiem zawsze jednak był hazard. "Grosik" trafił do Legii Warszawa jako jeszcze nastolatek - przez zaledwie pół roku swojego pobytu w stolicy, przepuścił w kasynach prawdziwą fortunę. Można powiedzieć, że przygniótł go ciężar bycia znanym piłkarzem, posiadania wielkich między w tak młodym wieku.

Z czasem wyszedł jednak na prostą. W reprezentacji przeżywa drugą młodość. Kilka razy miał zresztą okazję Lewandowskiemu asystować.

- Wszyscy go bardzo podziwiamy, dla mnie jest najlepszym polskim piłkarzem w historii. Grać z takim bombardierem to sama przyjemność. A jeśli mu jeszcze dogram piłkę w meczu, to jestem naprawdę zadowolony - wyznał 28-latek.

Ostatniego dnia stycznia Grosicki zamienił francuskie Rennes na angielskie Hull City. "Tygrysy" zapłaciły za niego 9 milionów euro. Do tej pory Polak wystąpił w sześciu meczach Premier League, ale bramką ani asystą pochwalić się jeszcze nie może. Hull zajmuje w ligowej tabeli 18. miejsce (na 20 zespołów).

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze