Ma 208 cm wzrostu! Najwyższy libero świata gra u pogromców ZAKSY

Siatkówka
Ma 208 cm wzrostu! Najwyższy libero świata gra u pogromców ZAKSY
fot. youtube.com

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w kiepskim stylu odpadła z Ligi Mistrzów CEV, dając się dwukrotnie pokonać rosyjskiemu Biełogorie Biełgorod. Rosjanie imponowali głównie grą fizyczną, a tamtejsi blokujący mają też inne talenty. W ligowym meczu z Zenitem Kazań rolę rezerwowego libero przejął bowiem środkowy Aleksander Bogomołow, mierzący aż 2,08m!

Czy w weekend mieliśmy do czynienia z najwyższym libero w historii? Zwykle ta pozycja oznacza zawodnika niskiego i niezwykle sprawnego, jednak Rosjanie postanowili porzucić ten schemat. Biełogorie Biełgorod, które ostatnio wyeliminowało ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle z Ligi Mistrzów CEV na ligowy hit z Zenitem Kazań zarejestrowało na tę pozycję Aleksandra Bogomołowa, czyli... środkowego bloku, mierzącego 208cm.

Wszystko za sprawą choroby podstawowego libero, Aleksieja Obmoczajewa. Pogromcy ZAKSY w starciu z mistrzem Rosji nie mieli jednak żadnych szans i na własnym parkiecie przegrali 0:3 (do 15, 22 i 20), zaś "najwyższy libero świata" nie opuścił ani razu kwadratu dla rezerwowych.

Trzeba jednak przyznać, że jego wysoka sylwetka w stroju libero mogła wyglądać nadzwyczaj niecodziennie!

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze