ATP Miami: Federer obronił dwa meczbole. Znamy pary półfinałowe

W grze o tytuł w Miami pozostało już tylko czterech zawodników. Najwyżej rozstawiony z nich, Roger Federer, w meczu z Tomasem Berdychem obronił dwa meczbole i awansował do półfinału. O finał powalczą jeszcze Nick Kyrgios, Rafael Nadal i Fabio Fognini.

Pierwszy set spotkania Federera z Berdychem nie zwiastował wielkich emocji. Szwajcar pewnie wygrał partię pozwalając przeciwnikowi na zdobycie zaledwie dwóch gemów. W kolejnym secie wyrównana walka trwała do stanu 3:3, później, po wygranym serwisie, Czech przełamał przeciwnika a wygraną w partii zwieńczył udanym gemem serwisowym.

Najciekawsza jednak była decydująca partia, choć początek zdecydowanie należał do Szwajcara (5:2). Berdych doprowadził do remisu, a w konsekwencji - do tie-breaka. Federer musiał bronić dwóch piłek meczowych. W kolejnych akcjach zagrywki odegrały kluczową rolę – Federer dzięki asowi serwisowemu obronił meczballa, a spotkanie zakończyło się podwójnym błędem serwisowym Berdycha.

Federer w półfinale zmierzy się z Kyrgiosem, który po wyrównanym spotkaniu pokonał Alexandra Zvereva 2:1. Drugą parę półfinałową tworzą Nadal i Fognini. Dla Fogniniego to niezwykle udany turniej, pozostał jedynym nierozstawionym zawodnikiem w czołowej czwórce. Z kolei Hiszpan w swoim spotkaniu ćwierćfinałowym pokonał Jacka Socka. Sock jednak i tak wystąpi w finale - zagra w deblu przeciwko Łukaszowi Kubotowi.