FIFA zakończyła wewnętrzne postępowanie w sprawie afery korupcyjnej

Inne
FIFA zakończyła wewnętrzne postępowanie w sprawie afery korupcyjnej
fot. Polsat Sport

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zakończyła wewnętrzne postępowanie w sprawie afery korupcyjnej, która wstrząsnęła światowym futbolem przed dwoma laty. Raport przekazany szwajcarskiej prokuraturze ma 1300 stron i ok. 20 tys. stron załączników.

Problemy światowych władz piłki nożnej zaczęły się w maju 2015 roku, kiedy przed kongresem wyborczym policja wyprowadziła z luksusowego hotelu kilku wysokich rangą działaczy podejrzanych o korupcję. Z czasem afera nabierała tempa i kosztowała stanowiska m.in. szefa FIFA Josepha Blattera, sekretarza generalnego Jerome'a Valcke'a, kierującego Europejską Unią Piłkarską (UEFA) Michela Platiniego i wielu innych urzędników, szczególnie w obu Amerykach.

- FIFA skupi się teraz znów na grze, kibicach i piłkarzach na całym świecie - powiedział następca Blattera Gianni Infantino.

W komunikacie poinformowano, że w trakcie dochodzenia przejrzano dwa i pół miliona dokumentów. Raport nie zostanie upubliczniony, ale wgląd do niego będzie miała także prokguratura USA, która współpracowała ze Szwajcarią w śledztwie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze