Szalone zagrania Kyrgiosa. Nawet dwa tweenery w jednej akcji (WIDEO)

Tenis

Nick Kyrgios pokonał Alexandra Zvereva i awansował do półfinału turnieju ATP w Miami. Australijczyk, znany z kontrowersyjnych zachowań i niekonwencjonalnych zagrań, w ćwierćfinale popisywał się tweenerami, nawet dwoma w jednej akcji!

Australijczyk nie zawsze jest oceniany pozytywnie ze względu na swoje kontrowersyjne zachowanie, jednak jego gra jest niekonwencjonalna i przyjemna dla oka. Ćwierćfinałowa spotkanie urozmaicił tzw. tweenerami, czyli odbiciem piłki pomiędzy nogami. Istotne w tym wszystkim jest to, że czasami te zagrania były bardzo dokładne, a ponadto czasami w ogóle nie były konieczne (tenisiści zazwyczaj odpowiadają w ten sposób na loby przeciwnika).

 

Kyrgios pokonał Zvereva 2:1. Mocną stroną Kyrgiosa był serwis, którym zdobył aż 16 punktów nie popełniając przy tym ani jednego podwójnego błędu. Niemiec z kolei zaliczył więcej podwójnych błędów (5) niż asów (3).

 

Rozstawiony z nr 12 Australijczyk w kolejnej rundzie zmierzy się z Rogerem Federerem. W drugim półfinale zagrają Rafael Nadal i Fabio Fognini.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze