Spiridonow warunkowo zawieszony!

Siatkówka
Spiridonow warunkowo zawieszony!
fot. PAP

Czarne chmury nad Aleksiejem Spiridonowem. Znany siatkarz został warunkowo zawieszony przez rosyjską federację. To kara za zachowanie w meczu Superligi.

Jak informuje portal life.ru, na spotkaniu Komitetu Wykonawczego Federacji Rosyjskiej omawiany był temat kary dla byłego reprezentanta Rosji Spiridonowa. Chodzi o incydent podczas meczu 24. rosyjskiej Superligi pomiędzy Jugry Samotłor Niżniewartowsk i Jenisiejem Krasnojarsk. Siatkarz tej drugiej drużyny zaproponował drugiemu sędziemu pieniądze w zamian za sprawiedliwe sędziowanie.

 

Federacja poinformowała klub o warunkowym zawieszeniu dla zawodnika. Jeśli w ciągu roku Spiridonow kolejny raz zachowa się karygodnie, zostanie rzeczywiście zawieszony.

 

- Nie będę niczego komentować. To wy dziennikarze wiecie wszystko, ja nie wiem jaką karę mi dali - powiedział dla sport.ru Spiridonow. Na swoim Twitterze napisał, że nie wie za co został ukarany.

 

 

Przypomnijmy, że przyjmujący podczas meczu dostał najpierw żółtą, potem czerwoną kartką za dyskusje z sędziami. Następnie został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. rubli za naruszenie zasad sportowej rywalizacji i "niegrzeczne zachowanie". Ekipa Spiridonowa ostatecznie przegrała mecz 1:3.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze