Stal Mielec w pierwszych meczach rundy wiosennej zadziwia wszystkich ekspertów, którzy wskazywali klub z Podkarpacia jako jednego z kandydatów do spadku. Piłkarze Zbigniewa Smółki w marcu wydobyli się z dolnych rejonów tabeli i po zwycięstwie nad Chrobrym Głogów mają już tylko siedem punktów straty do prowadzącej w tabeli Nice 1 Ligi Chojniczanki Chojnice. Ogółem na wiosnę mielczanie wygrali cztery spotkania, a w jednym podzielili się punktami z Drutex-Bytovią.

Miesiąc marzec piłkarze z Mielca zamknęli skromnym zwycięstwem 1:0 z Chrobrym w Głogowie. Po pierwszej połowie na Dolnym Śląsku był bezbramkowy remis, ale drugą część gry w znakomity sposób rozpoczęli zawodnicy Stali. Będący w świetnej formie Krzysztof Drzazga zdecydował się na zaskakujący strzał zza pola karnego, a podkręcona piłka wpadła w okienko bramki Chrobrego. Dla wypożyczonego z Wisły Kraków Drzazgi był to trzeci gol na wiosnę. Poprzednie dwa trafienia zaliczył w meczu z Wigrami Suwałki.

Ostatecznie mielczanie wygrali 1:0 i zmniejszyli stratę do prowadzącej w tabeli Chojniczanki do siedmiu oczek. Chojniczanie w sobotę rozegrają jednak spotkanie z Miedzią Legnica i mogą powiększyć przewagę nad podopiecznymi Zbigniewa Smółki. Obydwa zespoły - Stal i Chojniczanka zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w następnej - 25. kolejce Nice 1 Ligi.

Kapitalny gol Krzysztofa Drzazgi w załączonym materiale wideo.

Chrobry Głogów - Stal Mielec 0:1 (0:0)
Bramka: Drzazga (54')

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk (78' Maciej Kona) - Karol Danielak (67' Damian Sędziak), Marcel Gąsior, Michał Pawlik, Łukasz Szczepaniak, Bartosz Machaj - Paweł Wojciechowski (58' Konrad Kaczmarek).
Stal Mielec: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Boris Milekić, Przemysław Lech, Krystian Getinger - Krzysztof Drzazga (81' Piotr Głowacki), Wasił Panajotow, Piotr Marciniec, Kamil Radulj (76' Szymon Sobczak), Mateusz Cholewiak - Aleksandyr Kolew (90+1' Dorian Buczek).

Żółte kartki: Gąsior (Chrobry) oraz Cholewiak (Stal).
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).