Spiidi opuści mousesports?

E-sport
Spiidi opuści mousesports?
HLTV.org

Niewykluczone, że głośny transfer z udziałem NiKo nie był ostatnią zmianą w szeregach mousesports. Wedle doniesień z zespołem może pożegnać się również Spiidi, a jego następcą miałby zostać jeden z najbardziej obiecujących młodych talentów na scenie CS:GO.

Nie da się ukryć, że NiKo był motorem napędowym mousesports. Po jego odejściu reszta drużyny nie pogrążyła się jednak w rozpaczy, lecz zadbała o sprowadzenie godnego następcy. Oskar, podobnie jak jego poprzednik, charakteryzuje się dość indywidualnym i widowiskowym stylem gry, co niejednokrotnie demonstrował w Face It Pro League. Czech może stanowić jeden z filarów mouz jeśli tylko znajdzie sposób na wykorzystanie swoich atutów podczas meczów o stawkę.

 

Rozwiązanie współpracy z NiKo było nieuniknione, a FaZe słono zapłaciło za możliwość skorzystania z jego usług. Wszystko wskazuje na to, że na jednej zmianie się nie skończy, gdyż chrisJ i spółka noszą się z zamiarem sprowadzenia kolejnej świeżej krwi. Wedle doniesień ustąpić miałby Spiidi, który w ostatnim czasie nieco odstawał od reszty zespołu.

 

W tej chwili mówi się o dwóch kandydatach na jego miejsce. Jednym z nich jest tenzki, reprezentujący obecnie barwy Rogue. O wiele więcej emocji budzi kandydatura ropza, czyli 17-letniego Estończyka, który stał się objawieniem Face It Pro League. Wielu zawodników należących do czołowych zespołów CS:GO jest zafascynowanych umiejętnościami młodego gracza. Dość stanowcze stanowisko w tej sprawie zajął chociażby JW. Reprezentant fnatic całkowicie nie rozumie dlaczego tak utalentowany gracz jak ropz nie znalazł jeszcze profesjonalnej drużyny. Dodał również, że Estończyk ma szansę stać się najlepszym graczem na świecie i powinien dążyć do tego celu, nawet jeśli musiałby w tym celu zrezygnować ze szkoły.

 

Ropz opublikował na swoim Twitterze wpis, który może uchodzić za odniesienie do wypowiedzi JW. Oświadczył on, że otrzymał sporo interesujących propozycji. Niestety nie mógł z nich skorzystać ze względu na rodziców sprzeciwiających się rozwojowi jego e-sportowej kariery.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze