Trzy medale Polaków w regatach o Puchar Księżniczki Zofii

Polacy wywalczyli trzy medale w regatach o Puchar Księżniczki Zofii. Na Majorce najlepsi w klasie RS:X byli Zofia Noceti-Klepacka i Paweł Tarnowski, natomiast w klasie 470 drugie miejsce zajęły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

"Bardzo się cieszę z wygranej. Byłam tutaj już chyba 15 czy 16 razy i zwykle kończyłam na podium, ale to moje pierwsze zwycięstwo. To fantastyczne uczucie" - powiedziała Noceti-Klepacka, cytowana na oficjalnej stronie zawodów.

Polka dominowała w 48. edycji regat na Balearach, wygrywając pięć wyścigów i kończąc wszystkie wliczane do klasyfikacji generalnej w czołowej piątce.

Tarnowski nie miał aż takiej przewagi nad konkurencją, ale zwycięstwo w sobotnim finale pozwoliło mu zdobyć złoty medal.

Piotr Kula był szósty w klasie Finn, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki uplasowali się na ósmej pozycji w klasie 49er. Pozostali biało-czerwoni nie zmieścili się w czołowej "10" swoich konkurencji.