Zenon Martyniuk jak... Diego Maradona i Francesco Totti!

Piłka nożna
Zenon Martyniuk jak... Diego Maradona i Francesco Totti!
fot.PAP

Częstym zjawiskiem jest portretowanie podobizn największych piłkarzy świata na budynkach w dużych miastach. W Neapolu widnieje wizerunek Diego Maradony, a w Rzymie legendarnego Francesco Tottiego. Teraz okazuje się, że Białystok również będzie miał ogromny portret, jednak nie słynnego piłkarza pokroju Tomasza Frankowskiego. Na jednym z białostockich budynków pojawi się portret króla disco polo, Zenona Martyniuka.

Muzyka niezwykle popularnego artysty z Podlasia na stałe już weszła do szatni reprezentacji Polski. Do twórczości Zenona Martyniuka Biało-Czerwonych przekonał Kamil Grosicki, który uwielbia jego hity. Jakiś czas temu okazało się, że pozostali kadrowicze m.in. Wojciech Szczęsny również słuchają muzyki króla disco.    

 

Martyniuk w wywiadzie dla Polsatsport.pl ujawnił, że w przeszłości był wielkim kibicem Widzewa Łódź. Słynny piosenkarz wyznał także, że sympatyzuje z Jagiellonią Białystok, dla której nagrał piosenkę. Ponadto zapewniał, że stworzył hit na cześć "Grosika" w podziękowaniu za wypromowanie piosenki "Przez twe oczy zielone" wśród reprezentantów Polski.

 

 

Portal polotv.pl informuje, że Martyniuk wyraził zgodę, aby jego wizerunek pojawił się w formie muralu na jednym z białostockich budynków. Pomysłodawcy chcą, aby projekt powstał do końca wakacji. Z kolei jak podaje białystokonline.pl, stolica Podlasia będzie mieć mural z królem disco polo. Akcję 4 kwietnia 2016 roku za pośrednictwem facebooka zainicjowała grupa „Nienormalny Białystok”. Obecnie chcący pozostać anonimowym pomysłodawcy tego odważnego projektu są już na etapie szukania artysty, który wykona to dzieło.

 

Tak wygląda podobizna Diego Maradony w Neapolu.