Barca nie zawiodła i wciąż czai się za Realem

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Granadę 4:1 i zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty w La Liga. Goście grali w meczu 29. kolejki bez Leo Messiego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Barca wciąż jest druga w ligowej tabeli i traci dwa punkty do Realu Madryt.

Pod nieobecność Leo Messiego, Luis Enrique postawił w ataku, obok Suareza i Neymara, na Brazylijczyka Rafinhę, który już w 17. minucie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Zastąpił go Paco Alcacaer, który, jak się później okazało, zostal jednym z bohaterów Blaugrany. Wynik spotkania otworzył jednak Luis Suarez, który w 44. minucie wykorzystał świetne podanie Jordiego Alby z własnej połowy i precyzyjnym lobem pokonał Guillermo Ochoę. Meksykański bramkarz i tak może zapisać pierwszą połowę na plus, bowiem wiele razy ratował skórę swoim kolegom.

Tuż po przerwie swoje chwile chwały mieli kibice i piłkarze Granady. Wypożyczony z Chelsea Jeremie Boga, który na murawie pojawił się w 46. minucie, już cztery minuty później mógł cieszyć się z bramki. Piłkarz gospodarzy był szybszy od barcelońskich obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Ter Stegenowi. Na szczęście dla Barcelony w porę do gry włączył się Alcacer. W 64. minucie wykorzystał on podanie Suareza, który w ten sposób do bramki dołożył asystę. Barcelona prowadziła 2:1.

Na takim wymiarze kary jednak się nie skończyło, bowiem w końcówce goście dorzucili jeszcze dwa trafienia. Najpierw pechowo do własnej siatki trafił Saunier, a dzieła zniszczenia Granady dopełnił w doliczonym czasie gry Neymar, który skorzystał z genialnego dogrania Alcacera i strzelił do pustej bramki. Dzięki zwycięstwu Barcelona ma 66 punktów i traci do prowadzącego Realu 2 oczka. Królewscy mają jednak rozegrany o jeden mecz mniej.

Granada CF - FC Barcelona 1:4 (0:1)
Bramki: Boga (50') - Suarez (44'), Alcacer (64'), Saunier (83' sam.), Neymar (90+1')

Granada CF: Guilhermo Ochoa - Dimitri Foulquier, Matthiew Saunier, David Lomban, Gaston Silva (78' Isaac Cuenca), Litri - Andres Pereira, Uche Agbo, Victorien Angban (46' Jeremie Boga), Wakaso Mubarak - Artem Kraweć (55' Adrian Ramos).
FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Javier Mascherano, Jeremy Mathieu, Jordi Alba - Ivan Rakitić (87' Carles Alena), Sergio Busquets, Andre Gomes (67' Andres Iniesta) - Rafinha (17', Paco Alcacer), Luis Suarez, Neymar.

Czerwona kartka: Agbo (82' za dwie żółte)