Swansea City oraz Middlesbrough prawdopodobnie do samego końca sezonu będą walczyły o przetrwanie w Premier League, więc bezpośrednie spotkanie w ramach 30. kolejki Premier League dla jednych i drugich było bardzo istotne, zwłaszcza że w sobotę zwycięstwa odniosły Crystal Palace oraz Hull City. W pierwszym składzie gospodarzy znalazł się oczywiście Łukasz Fabiański, lecz na przestrzeni 90 minut nie miał zbyt wiele pracy. Akcje rozgrywały się głównie na połowie gości.

Mimo optycznej przewagi, gospodarze nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji. Victor Valdes miał sporo szczęścia choćby przy strzale Gylfiego Sigurdssona z rzutu wolnego, lecz ciężko określić to jako sytuację stuprocentową. W doliczonym czasie gry mogło dojść nawet do niespodzianki, gdyż wyśmietnią okazję zmarnował Alvaro Negredo. Dla Fabiańskiego było to czwarte czysto konto w tym sezonie.

Taki wynik jest świetną informacją dla Hull City Kamila Grosickiego, które do bezpiecznego miejsca traci tylko jeden punkt.

Swansea City - Middlesbrough 0:0

Swansea: Fabiański - Naughton, Fernandez, Mawson, Olsson - Fer, Cork, Carroll - Narsingh, Ayew, Sigurdsson.

Middlesbrough: Valdes - Barragan, Espinosa, Gibson, Fabio (65 Forshaw) - de Roon, Clayton - Traore, Ramirez (39 Gestede), Downing - Negredo.

Żółte kartki: Fer, Mawson - Fabio, Negredo, Gestede.