Kluczowy Błaszczykowski! Polak z asystą i wywalczonym rzutem karnym

Po szalonym meczu Bayer Leverkusen zremisował z VfL Wolfsburg 3:3 w ostatnim meczu 26. kolejki Bundesligi. Gospodarze prowadzili już 2:0, lecz w końcówce to oni musieli gonić wynik. Duży udział dobrej postawie gości miał Jakub Błaszczykowski, który zaliczył asystę oraz wywalczył rzut karny.

Bayer Leverkusen znajdował się na dobrej drodze do przerwania serii sześciu spotkań bez zwycięstwa. Przed przerwą bramkę zdobył Karim Bellarabi, a w 65. minucie wynik podwyższył Kevin Volland. Wydawało się, że nieźle grający goście nie będą w stanie na odrobienie strat, lecz sygnał do ataku dał Jakub Błaszczykowski. Polak świetnie dośrodkował na głowę Mario Gomeza i na 10 minut przed końcem "Wilki" przegrywały tylko 1:2.

Chwilę później Gomez strzelił swojego drugiego gola, a na trzy minuty przed końcem skompletował hat-tricka (zajęło mu to siedem minut) z rzutu karnego. Znowu wielki udział przy bramce miał Błaszczykowski, który został sfaulowany w szesnastce przez Benjamina Henrichsa. Goście nie utrzymali znakomitego wyniku, gdyż tuż przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat ustalił Kai Havertz.

Bayer jest jedenasty w tabeli Bundesligi, podczas gdy VfL Wolfsburg jest trzynasty.

Bayer Leverkusen - Vfl Wolfsburg 3:3 (1:0)

Bramki: Bellarabi 40, Volland 65, Havertz 89 - Gomez 80, 83, 87 (rz.k.).

Bayer: Leno - Hilbert, Toprak, Dragovic, Wendell (46 Henrichs) - Bellarabi, Baumgartlinger, Aranguiz, Volland - Kiessling (80 Brandt), Mehmedi (60 Havertz).

Wolfsburg: Casteels - Błaszczykowski, Knoche, Luiz Gustavo, Horn - Bazoer (73 Mobius), Guilavogui - Vierinha (90+3 Seguin), Arnold, Malli (46 Trasch) - Gomez.

Żółte kartki: Aranguiz - Bazoer, Luiz Gustavo.