Legionovia bliżej utrzymania w Orlen Lidze

Legionovia Legionowo pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:16) w meczu o trzynaste miejsce fazy play off ORLEN Ligi. MVP została Klaudia Alagierska. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Zwycięstwa dwumeczu uniknie gry o utrzymanie. Drugie spotkanie zostanie rozegrane 8 kwietnia o godzinie 17.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Drużyna z Legionowa fazę zasadniczą zakończyła na ostatnim miejscu. Na dwadzieścia sześć meczów wygrała zaledwie pięć. KSZO Ostrowiec z kolei uplasował się na trzynastym miejscu. Wygrał siedem na dwadzieścia sześć spotkań. Teraz nie pozostaje drużynom nic innego jak walczyć o utrzymanie w Orlen Lidze. Zwycięstwo w tym dwumeczu jest o tyle cenne, że zwycięski zespół uniknie baraży z zespołem z I ligi o utrzymanie.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione do meczów z KSZO. To zrozumiałe, że będzie nam towarzyszył stres. Jednak mogę wszystkich zapewnić, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać to spotkanie - mówiła przed meczem Iga Chojacka, środkowa Legionovii Legionowo.

Pierwsza partia niedzielnego meczu była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Widać było, jak ważne dla zespołów jest to spotkanie. Końcówka seta podobie jak cały jego przebieg był zacięta. Co prawda zawodniczki z Ostrowca Św. miały w górze piłkę setową, ale jej nie wykorzystały. Z kolei Legionovia w decydujących momentach zachowała zimną krew. Najpierw na stronę rywalek asa serwisowego posłała Anna Bączyńska, a chwilę później blokiem Aleksandra Rasińska zatrzymała atak KSZO 26:24.

Druga odsłona meczu do połowy miała podobny przebieg jak pierwsza. Zespoły grały niemal punkt za punkt. Jednak od stanu 14:14 warunki gry zaczął dyktować zespół gości. W ataku dobrze sobie radziła Katarzyna Szałankiewicz i Dorota Ściurka 14:20. Gospodynie takiej straty punktowej już nie zdołały odrobić. Ostatni punkt w tym fragmencie gry zdobyła Joanna Kapturska 25:20.

Dziesięciominutowa przerwa pozytwnie wpłynęła na Legionovię. Od stanu 10:10 przejęły inicjatywę na parkiecie. W ataku nie do zatrzymania była Monika Bociek 18:13, 22:15. Takiej przewagi gospodynie już nie straciły i pewnie wygrały do 18. Ostatni punkt zdobyła Klaudia Alagierska.

Legionovia Legionowo poszła za ciosem i czwartą partię zaczęła z wysokiego "c" 8:3. W ataku świetnie spisywała się Bociek. W polu serwisowym z kolei Alicja Grabka. Podopieczne Dariusza Parkitnego nie mogły znaleźć żadnego skutecznego sposobu, żeby zatrzymać przeciwniczki. Niedzielne spotkanie zakończyła autowa zagrywka Julii Piotrowskiej 16:25.