Ostatni dzień grup LCK za nami!

E-sport
LCK

To już ostatnie mecze fazy grupowej wiosennego splita LCK. kt Rolster spokojnie pokonuje Longzhu Gaming wynikiem 2-0, a Jin Air GreenWings wygrywa 2-1 z bbq OLIVERS.

ktRolster vs Longzhu Gaming

Pierwsza krew pojawia się już w 3. minucie po świetnym ganku Crasha na dolnej alei. W 11. minucie zespół kt odpowiada zdobyciem smoka i pozbyciem się trzech graczy Longzhu. Od tego momentu Longzhu nie może w żaden sposób zatrzymać przeciwnika i przegrywają każdy pojedynek na mapie. Gracze kt Rolster nie muszą nawet zdobywać wzmocnienia Nashora. Z ogromną przewagą i bez żadnych problemów kończą spotkanie w 33. minucie.

Druga gra rozpoczyna się dużo bardziej pasywnie, ponieważ pierwszy krwawy pojedynek obserwujemy dopiero w 10. minucie, kiedy Expession ginie na górnej alei. Już dwie minuty później jesteśmy świadkami walki drużynowej na dolnej alei, która po raz kolejny idzie po myśli kt Rolster. W 18. minucie Longzhu udaje się wygrać teamfight w okolicy Barona. Niestety pięć minut później przegrywają kolejne pojedynki na środkowej alei. W 30. minucie kt Rolster zdobywają wzmocnienie Nashora i niszczą wiele budowli przeciwnika. Longzhu Gaming ponownie udaje się odrobić straty, jednakże w 42. minucie wszyscy giną w walce drużynowej w rzece i kt Rolster kończy pojedynek chwilę później.

Jin Air GreenWings vs bbq OLIVERS

Pierwsza gra to bardzo statyczny początek w wykonaniu obu zespołów. Pierwsza krew pojawia się dopiero w 11. minucie na dolnej alei i ląduje na koncie bbq. Powoli Jin Air niszczą kolejne cele przeciwnika i wysuwają się na prowadzenie w złocie. W 22. minucie udaje im się zdobyć wzmocnienie Nashora. Świetny „power play” sprawia, że zdobywają dwa inhibitory przeciwnika i w29. minucie bez większych problemów zdobywają grę numer jeden.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu początek nie należy do najbardziej emocjonujących. W 10. minucie tym razem Jin Air zdobywają pierwszą krew. Jin Air po raz kolejny zaczyna dominować w złocie i w 30. minucie podejmują próbę zdobycia Barona, ale świetne wejscie Blessa zabiera im wzmocnienie sprzed nosa, ale nie przekłada się to na zdecydowaną przewagę bbq.W 38. minucie kolejna próba zdobycia Barona przez Jin Air i kolejny raz zostaje on ukradziony, tym razem przez Tempta. Od 42. minuty obserwujemy bardzo długą walkę w okolicy smoka. Obie drużyny chcą zdobyć najlepszego smoka, ale to w końcu Jin Air udaje się go zdobyć, a niedługo później zdobywają również Barona. Niestety Jin Air nie jest w stanie skończyć gry i w 54. minucie bbq kolejny raz zdobywa wzmocnienie Nashora i wygrywają pojedynek w 59. minucie, doprowadzając do remisu w spotkaniu.

Początek trzeciej gry jest bardziej dynamiczny i 5. minucie Part ginie na górnej alei. W miarę upływu czasu Jin Air powiększało swoją przewagę w złocie i zabójstwach. W 21. minucie zdobywają Baron buff i zaczynają niszczyć obiekty przeciwnika. Kolejny Nashor ląduje na ich koncie w 29. minucie. Okazuje się, że to wystarcza im do zakończenia pojedynku, który od początku do końca wskazywał na to, że bbq nie będzie w stanie jednak ograć przeciwnika. Jin Air spokojnie zajmują bazę przeciwnika i niszczą Nexusa w 32. minucie.