Gala w Zakopanem: Sulęcki vs Munoz w walce wieczoru

Sporty walki
Gala w Zakopanem: Sulęcki vs Munoz w walce wieczoru
fot. Cyfrasport

Niepokonany na zawodowych ringach Maciej Sulęcki (bilans walk 23-0) zmierzy się z Meksykaninem Michim Munozem (25-6) w sobotę w walce wieczoru podczas organizowanej po raz pierwszy w Zakopanem gali boksu zawodowego "Nosalowy Dwór Boxing Night".

27-letni Sulęcki (Sferis KnockOut Promotions) nie walczył na polskich ringach od 2014 roku, tj. od efektownego zwycięstwa nad byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Grzegorzem Proksą. Od tego czasu pięściarz z Warszawy występował na galach w Stanach Zjednoczonych.

 

Na gali w hotelu "Nosalowy Dwór" w Zakopanem Sulęcki zadebiutuje w wadze super półśredniej. Do pojedynku z Munozem przygotowuje się pod okiem trenera Pawła Kłaka.

 

- Maciek to nasz zawodnik, którego związaliśmy kontraktem z amerykańskim, największym promotorem na świecie Alem Haymonem. Trenując tam pod okiem specjalistów robi wyraźne postępy i w tej chwili jest notowany na świecie jako trzeci-czwarty w swojej kategorii wagowej. Liczymy, że na przełomie roku stoczy walkę o mistrzostwo świata. Jego przeciwnikiem w sobotę będzie Meksykanin Munoz, który również trenując w USA robi duże postępy. Ich pojedynek w Zakopanem zapowiada się więc jako dziesięciorundowa wojna na pięści - powiedział Piotr Werner, promotor i współwłaściciel organizującej galę grupy Sferis KnockOut Promotions.

 

- Zakopane jest stolicą najpiękniejszych gór w Polsce, więc pomyśleliśmy, że warto, aby tutaj oprócz skoków narciarskich zrobić równie ciekawe, ale takie bardziej kojarzące się z latem widowisko. A "Nosalowy Dwór", ponieważ ten hotel dysponuje piękną salą konferencyjną, w której podczas naszej gali w tzw. stylu Las Vegas, przy stolikach może zasiąść około ośmiuset osób - wyjaśnił wybór miejsca pięściarskiej rywalizacji Werner.

 

Katarzyna Ścisłowcz, dyrektor marketingu hotelu stwierdziła, że bardzo ucieszyła ją ta decyzja. - Było tu już kilka naprawdę dużych imprez, ale sportową organizujemy po raz pierwszy. Pomysł jest doskonały, więc myślę, że będą kolejne, może nawet cyklicznie.

 

Gośćmi specjalnymi zawodów w "Nosalowym Dworze" będą Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Ewa Piątkowska i Mariusz Wach.

 

- Ewa Piątkowska, aktualna mistrzyni świata WBC, niebawem stoczy walkę w obronie pasa ze Szwedką Mikaelą Lauren, zaś byłego czempiona dwóch federacji Krzysztofa Włodarczyka 20 maja w Poznaniu czeka pojedynek z Noelem Gevorem, będący eliminatorem do kolejnego pojedynku mistrzowskiego - dodał Werner, współpracujący z Andrzejem Wasilewskim (obaj Sferis KnockOut Promotions) i Tomaszem Babilońskim (Babilon Promotion).

 

Walkę wieczoru poprzedzi pięć pojedynków, m.in. Przemysław Zyśk (3-0) zmierzy się z Białorusinem Aliaksandrem Dzemką (4-0), Marek Matyja (12-1) walczyć będzie z reprezentującym Hiszpanię Emmanuelem Fuezue (8-4-2), Przemysław Runowski (13-0) z Chorwatem Ivanem Njegacem (8-2), a Krzysztof Kopytek (12-1) z Robertem Świerzbińskim (18-6-1).

AN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie