Nice 1 liga żużlowa: Celem „Jaskółek” powrót do ekstraligi

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Celem „Jaskółek” powrót do ekstraligi
fot. Cyfrasport

Dla żużlowców Unii Tarnów w rozpoczynającym się pierwszoligowym sezonie liczy się tylko powrót do elity. W drużynie spadkowicza z ekstraligi nastąpiło szereg istotnych zmian. Najważniejszą jest powrót do nazwy zespołu Grupy Azoty.

Kierownictwo chemicznego potentata podpisało już wcześniej umowę o dalszym sponsorowaniu klubu.

Największą stratą – mimo wcześniejszych deklaracji - jest odejście do Unii Leszno asa atutowego, kapitana, trzykrotnego indywidualnego mistrza kraju Janusza Kołodzieja. Starty w drużynie beniaminka ekstraligi Włókniarzu Częstochowa wybrał też Duńczyk Leon Madsen. Rozstano się z mającym kiepski poprzedni sezon, a ostatnio poważne problemy zdrowotne Piotrem Świderskim.

Na dalsze występy w plastronie z „Jaskółką” zdecydował się doświadczony duński zawodnik Kenneth Bjerre, który będzie pełnił w drużynie funkcję kapitana. Postanowiono dać kolejną szansę zawodzącemu w minionym sezonie w wyższej klasie byłemu drużynowemu mistrzowi świata juniorów Mikkelowi Michelsenowi.

Nowymi zawodnikami zostali Artur Czaja, powracający do Tarnowa po występach w Orle Łódź, wychowanek klubu Jakub Jamróg i wracający na tor po blisko rocznej przerwie Artur Mroczka. Wraca też jeżdżący w Tarnowie w latach 2007-2008 , a ostatnio w Grudziądzu 35-letni Szwed Peter Ljung.

Problemem tarnowian nadal może być postawa juniorów. Najbardziej doświadczonym jest Patryk Rolnicki. O miejsce w składzie walczyć będą wychowankowie: Kacper Konieczny, Piotr Pióro i Krystian Stefanów.

Przygotowując się do nowego sezonu tarnowianie nadal pod okiem trenera Pawła Barana i pomagającego mu Mirosława Cierniaka trenowali na własnych obiektach, a także na krótkim zgrupowaniu na Słowacji. Z zaplanowanych spotkań kontrolnych doszły do skutku tylko punktowane treningi - w Zielonej Górze przegrany z Falubazem 22:68 i wygrany 48:42 z Włókniarzem Częstochowa na własnym torze. Obie drużyny nie jeździły jednak w pełnych składach - Włókniarz bez Rune Holty i Mateja Zagara, tarnowianie bez Bjerre.

Tarnowianie walkę o awans rozpoczną w niedzielę 9 kwietnia (godz. 14.45) meczem z Polonią Bydgoszcz na własnym torze.

- W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz 60-lecia istnienia naszej sekcji. Nie muszę więc zapewniać, że najlepszym prezentem może, a nawet musi być awans - powiedział prezes ŻSSA Unia Tarnów Łukasz Sady.

Kadra: seniorzy - Peter Ljung (Szwecja), Kenneth Bjerre (Dania), Artur Mroczka, Jakub Jamróg, Artur Czaja, Mikkel Michelsen (Dania); juniorzy - Patryk Rolnicki, Kacper Konieczny, Piotr Pióro, Krystian Stefanów.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze