Orlen Liga: Podpromie zdobyte! Chemik Police o krok od finału

Siatkówka

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Orlen Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrały z Chemikiem Police 0:3. Rewanżowe starcie zostanie rozegrane 8 kwietnia w Szczecinie.

W końcówce fazy zasadniczej siatkarki Chemika Police zanotowały wyraźny spadek formy, przegrały trzy spotkania (1:3 z Grot Budowlanymi Łódź, 1:3 z Impelem Wrocław, 2:3 z Atomem Treflem Sopot), mimo to wygrały fazę zasadniczą Orlen Ligi i pozostały głównym faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego. W walce o finał zmierzyły się z czwartą ekipą w tabeli – Developresem SkyRes Rzeszów.

 

– Cieszymy się bardzo, to więcej niż zakładano w naszym wypadku. To duży sukces, ale wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Możemy się pokusić o niespodziankę – mówiła przed meczem środkowa ekipy z Rzeszowa Katarzyna Żabińska.

 

Pierwsze półfinałowe starcie lepiej rozpoczęły gospodynie, które – dzięki szczelnemu blokowi i po pomyłkach Katarzyny Zaroślińskiej w ataku – prowadziły 4:0. Mistrzynie Polski szybko zaaklimatyzowały się w Hali Podpromie i odrobiły straty (8:8). Rozpoczęła się wyrównana walka, blok nadal był skuteczną bronią gospodyń, która pozwalała im utrzymywać kontakt z rywalkami. Stefana Veljković dała przyjezdnym piłkę setową (22:24), ale rzeszowianki zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi po atakach Adeli Helić i Klaudii Kaczorowskiej. Wojnę nerwów wygrały siatkarki Chemika: najpierw Aleksandra Jagieło obiła blok rywalek, a po chwili autowy atak Kaczorowskiej zakończył tę partię.

 

W drugiej odsłonie nie było już większych emocji. Gospodynie miały coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki, w efekcie siatkarki Chemika w środkowej części seta zaczęły budować przewagę (7:10, 10:16). W końcówce gospodynie miały jeszcze szansę nawiązać walkę, zmniejszyły dystans – w dużej mierze dzięki błędom własnym policzanek (18:21). Cztery kolejne skuteczne ataki przyjezdnych rozwiały jednak wątpliwości: Veljković, dwukrotnie Zaroślińska oraz Agnieszka Bednarek-Kasza z przechodzącej piłki doprowadziły ekipę Chemika do zwycięstwa (18:25).

 

Trzeci set długo przebiegał pod dyktando siatkarek Chemika Police. Mistrzynie Polski przeważały od samego początku (3:8), znów gospodynie nie radziły sobie na przyjęciu, a przyjezdne powiększały dystans (8:16). Po czerwonej kartce dla trenera Lorenzo Micelliego było już 10:19, później 11:20. Gdy wydawało się, że policzanki błyskawicznie zakończą to starcie, momenty dekoncentracji pozwoliły gospodyniom nawiązać walkę (18:21). I tym razem jednak zryw rzeszowianek nie przyniósł powodzenia. Podopieczne Jakuba Głuszaka w porę się ocknęły, a dwa decydujące punkty zdobyła Veljković, która najpierw popisała się skutecznym atakiem, a w kolejnej akcji zakończyła mecz asem serwisowym (20:25). MVP: Joanna Wołosz.

 

 

Pierwszy mecz półfinałowy:

 

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 0:3 (24:26, 18:25, 20:25)

 

Developres SkyRes: Kremena Kamenova, Anna Kaczmar, Katarzyna Mróz, Adela Helic, Katarzyna Żabińska, Klaudia Kaczorowska - Lucyna Borek (libero) oraz Magdalena Hawryła, Mirosława Paskowa, Patrycja Flakus.

Chemik: Joanna Wołosz, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Zaroślińska, Stefana Veljkovic - Mariola Zenik (libero).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze