PlusLiga: Terminarz półfinałów

Siatkówka
PlusLiga: Terminarz półfinałów
fot. PAP

Wreszcie nadeszła chwila, na którą od wielu miesięcy czekali kibice. Cztery najlepsze ekipy PlusLigi zmierzą się w walce o medale. W piątek i w niedzielę rozegrane zostaną pierwsze mecze półfinałowe, które dostarczą nam wszystkim niezapomnianych emocji! Transmisje półfinałów na sportowych antenach Polsatu.

Ustalono oficjalny terminarz półfinałów PlusLigi, trwają też prace nad drobnymi zmianami terminów meczów o medale. Pierwszy z półfinałów rusza już w najbliższy piątek, gdy Jastrzębski Węgiel podejmie u siebie mistrzów Polski z Kędzierzyna-Koźla. Z kolei w niedzielę, w łódzkiej Atlas Arenie PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Rewanże zaplanowano na 12 kwietnia, a ze wszystkich meczów Telewizja Polsat przeprowadzi transmisję na żywo.

 

Przypomnijmy, że wszystkie mecze play-off rozgrywane są według zasad: za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany "złoty set" - tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

 

 

Program rundy play-off o miejsca 1-4 ("mecz i rewanż", ew. tzw. złoty set):

 

Pierwsze mecze:

 

2017-04-07: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godzina 17.30)
2017-04-09: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia (godzina 17.30)

 

Rewanże:

 

2017-04-12: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (godzina 18.00)
2017-04-12: Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów (godzina 20.30).

RM, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze