Piłka nożna

Kluczowy Błaszczykowski! Polak z asystą i...

Polanski na początku wywiadu podkreślił, że już dawno jest do dyspozycji trenera reprezentacji Polski. - Już kilka razy mówiłem, że po zakończonym Euro jestem do dyspozycji trenera Nawałki. Może zadzwonić w każdej chwili, a co z tego wyjdzie - nie wiem. Przez trzy lata zostawiłem w kadrze dużo serca i jestem dumny, że w niej grałem - stwierdził 19-krotny reprezentant Polski.

Urodzony w Sosnowcu piłkarz blisko trzy lata temu sam zrezygnował z gry dla Biało-Czerwonych. - Wmawia się ludziom, że nie chce mi się grać w kadrze. To kłamstwa. Póki on będzie trenerem, nie chcę otrzymywać powołań - mówił w 2014 roku w rozmowie z naszym portalem.

Jednak młodzieżowy reprezentant Niemiec przyznał, że w tej kwestii wiele się zmieniło. - Myślę, że większość spraw związanych z moją odmową gry została wyjaśniona - powiedział defensywny pomocnik w rozmowie z "SE".

Polanski w tym sezonie rozegrał 14 meczów w Bundeslidze. Na początku rozgrywek pełnił rolę kapitana w TSG Hoffenheim, ale ostatnio częściej jest rezerwowym.