Grot Budowlani Łódź - Impel Wrocław: Transmisja w Polsacie Sport

We wtorek rozegrany zostanie mecz półfinałowy pomiędzy drugą i trzecią drużyną sezonu zasadniczego. Transmisja meczu Grot Budowlani Łódź - Impel Wrocław w Polsacie Sport od 20:30.

O medale Orlen Ligi walczą cztery najlepsze zespoły. Pierwszą parę półfinałową tworzą Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów. Pierwszy mecz tej pary odbył się w poniedziałek, mistrzynie Polski wygrały spotkanie bez straty seta.

Drugi półfinał tworzą Grot Budowlani Łódź i Impel Wrocław. Trudno w tym starciu wskazać faworyta. Oba zespoły prezentowały wysoką formę tuż przed rozpoczęciem fazy play-off. W tym sezonie ekipy zmierzyły się ze sobą trzykrotnie. W spotkaniu ligowym na własnym boisku wygrał Grot 3:0, w rewanżu we Wrocławi górą był Impel, który pozwolił rywalkom na zdobycie zaledwie jednego seta. Najbardziej emocjonujące było spotkanie w półfinale Pucharu Polski, drużyna z Łodzi wygrała, mimo że wrocławianki prowadziły już 2:0.

"Wszyscy zaczynamy od zera. Decydujące będzie, jak zespoły zniosły cały długi sezon. Kto był lepiej przygotowany, zachował najwięcej sił i zdrowia, ten będzie miał większe szanse na zwycięstwo. I chodzi tu o cały zespół, bo w tych meczach każda zawodniczka będzie potrzebna. Liczę, że tym razem my awansujemy do finału" - powiedział w rozmowie z PAP prezes Impela Wrocław Jacek Grabowski.

Spotkanie Grot Budowlani Łódź - Impel Wrocław o 20:30 w Polsacie Sport.

Komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.