Kubiak: Igrzyska pokazały, że do najlepszych nam trochę brakuje

Siatkówka
Kubiak: Igrzyska pokazały, że do najlepszych nam trochę brakuje
fot. Cyfrasport

Igrzyska pokazały, że do najlepszych nam trochę brakuje. Ja jednak wierzę, że pracą, dyscypliną i zaangażowaniem nadrobimy stratę - powiedział Michał Kubiak, który przerwę w japońskich rozgrywkach wykorzystuje na regenerację w Polsce.

Michał Kubiak po przygodzie z Turcją, występuje w lidze japońskiej. W rozgrywkach Kraju Kwitnącej Wiśni trwa przerwa w rozgrywkach, którą przyjmujący spędza w Polsce. "Wykorzystałem ten czas aby trochę zadbać o mój organizm i trochę go dopieścić. Miałem jedną poważną kontuzje, drugie podkręcenie wyłączyło mnie tylko na kilka dni i oby tylko takie kontuzje ewentualnie mi się zdarzały. W grudniu miałem naderwany mięsień w łydce i to trwało cztery tygodnie. Mam nadzieję, że limit zdrowotnych perturbacji wyczerpałem" - powiedział Kubiak w rozmowie z pzps.pl.

 

Kubiak skomentował też legendę o katorżniczych treningach w Azji. "W lidze męskiej legendy o niewychodzeniu z sali, dziesięciu godzinach zajęć dziennie można między bajki włożyć. Trenuje się intensywnie i z głową. Rozmawiałem natomiast z Mają Tokarską i w żeńskiej siatkówce trenuje się więcej i inaczej" - powiedział zawodnik.

 

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgi, wybrał Michała Kubiaka do roli kapitana Biało-Czerwonych. "Jestem dumny i gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność. Cieszy mnie, że trener mi ufa" - skomentował decyzję trenera i dodał, że wierzy w sukcesy reprezentacji - "Igrzyska pokazały, że do najlepszych nam trochę brakuje. Ja jednak wierzę, że pracą, dyscypliną i zaangażowaniem nadrobimy stratę. Mamy cały czas bardzo młody zespół. Będzie dobrze".

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze