– Wywalczyć puchar drugi rok z rzędu to spełnienie naszych marzeń. Jesteśmy drużyną z ambicjami europejskimi, więc musimy potwierdzać swoją siłę na rynku krajowym. Cieszy też dobra postawa naszych rywali, którzy w składzie mają kilku perspektywicznych Brytyjczyków. Myślę, że machina, na którą składają się zawodnicy, sponsorzy, kibice i sztab działa bardzo dobrze i z optymizmem możemy patrzeć w stronę realizacji naszych planów – budowy silnego ośrodka siatkarskiego w Londynie oraz inspiracji całej Wielkiej Brytanii do zakochania się w siatkówce. – skomentował prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

 

Poziom sportowy sprostał oczekiwaniom fanów siatkówki, którzy nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz obfitował w zwroty akcji i był godny rozgrywek finałowych. Obie drużyny pokazały dobrą grę. Najlepszym zawodnikiem został kapitan IBB Polonii, Mariusz Ciortea, który przysporzył wiele kłopotów rywalom londyńskiego zespołu. – Jest mi bardzo miło, że moja gra została doceniona i otrzymałem statuetkę MVP. – powiedział kapitan IBB Polonii Londyn, Marius Ciortea. – Jeszcze bardziej cieszy to, że udało nam się obronić Puchar. Mecz nie należał do najłatwiejszych. Przeciwnik był wymagający, dlatego na wielkie brawa zasługuje cała nasza drużyna. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć ponownie to trofeum. Podziękowania należą się też naszym kibicom, którzy przez cały czas nas wspierają i swoim dopingiem pomagają osiągać kolejne sukcesy.

 

Sezon jeszcze się nie skończył a siatkarzy IBB Polonii Londyn czeka ostatnie wyzwanie. Po historycznym występie w rozgrywkach CEV Challenge Cup i obronie Pucharu Anglii pozostaje walka w rodzimej lidze o tytuł mistrza. Półfinały fazy play off Super 8 odbędą się 22-23 kwietnia w Brentford Fountain Leisure Centre (Londyn, TW8 0HJ). Londyński klub już poinformował o wzmocnieniach. W drużynie pojawi się obecny Mistrz Świata – Krzysztof Ignaczak. Bilety na mecze z udziałem tak utytułowanego siatkarza można nabyć na stronie www.polonia.eventbrite.co.uk.