Lekkoatletyczne MME: "Superbohaterowie" wystąpią w Bydgoszczy

Lekkoatletyka
Lekkoatletyczne MME: "Superbohaterowie" wystąpią w Bydgoszczy
fot. PAP
Kulomiot Konrad Bukowiecki na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie zdobył złoty medal.

„Mistrzostwa superbohaterów” – pod takim hasłem ruszyła kampania promująca mistrzostwa Europy do lat 23, które od 13 do 16 lipca odbędą się w Bydgoszczy. Twarzami akcji są m.in. rekordzista Polski w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki i sprinterka Ewa Swoboda.

W tym gronie są także biegająca długie dystanse Sofia Ennaoui oraz czwarta oszczepniczka igrzysk w Rio de Janeiro Maria Andrejczyk. Cała ta czwórka ma być w Bydgoszczy mocnym biało-czerwonym akcentem.

 

Jak informują organizatorzy akcji - każdy z superbohaterów dysponuje specjalną mocą. Bukowiecki legitymuje się wielką siłą. A domeny kolejnych gwiazd będą prezentowane systematycznie w następnych tygodniach w mediach społecznościowych mistrzostw Europy. W wielu ważnych punktach Bydgoszczy, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz w regionach Polski, z których pochodzą zawodnicy, pojawią się figury superbohaterów w naturalnych rozmiarach.

 

- Chcemy pokazać, że nasi mistrzowie to wielcy sportowcy, a każdy wielki sportowiec to superbohater. By odnieść sukces trzeba wykazać się nie tylko cierpliwością i wolą do wykonywania ciężkiej pracy, ale także ponadprzeciętnymi talentami – powiedziała Paulina Rybak z komitetu organizacyjnego imprezy.

 

Niezależnie od działań promocyjnych trwają także przygotowania na innych odcinkach. Pierwsze dni kwietnia upłynęły na wizycie przedstawicieli European Athletics, firm współpracujących oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Delegacja federacji europejskiej, pod przewodnictwem wiceprezydenta EA Francuza Jeana Gracii odbyła szereg spotkań dotyczących m.in. koordynacji pracy dziennikarzy, programu minutowego mistrzostw, transportu oraz odpowiedniego przygotowania stadionu.

 

Ważnym etapem promocji będzie Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, 2 czerwca w Bydgoszczy. Dzień przed mityngiem na Starym Rynku kibice będą mogli podziwiać w akcji najlepszych kulomiotów świata z Bukowieckim na czele.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze