Premier League: Hazard pogrążył Manchester...

Świetne wieści dla fanów Hull City! Drugie zwycięstwo z rzędu pozwoliło zespołowi Tygrysów opuścić strefę spadkową, a swoją cegiełkę dołożył znajdujący się w wielkiej formie Kamil Grosicki. Polski skrzydłowy zaliczył dwie asysty w weekend przeciwko West Hamowi, a kolejną dołożył w środę. Tym razem Polak obsłużył Abela Hernandeza, który zdobył bramkę na 3:1 w końcówce pierwszej połowy.

Grosik wykorzystał fantastyczne prostopadłe zagranie stopera Harry'ego Maguire'a i bez zastanowienia wyłożył piłkę nabiegającemu Urugwajczykowi z prawego skrzydła. Dla 29-latka jest to więc trzecia asysta w ciągu czterech dni. Polak został zmieniony w 88. minucie.

Jego zespół ostatecznie wygrał 4:2, co pozwoliło mu opuścić strefę spadkową i odskoczyć rywalowi w walce o utrzymanie na siedem oczek.

Hull City - Middlesbrough 4:2 (3:2)

Bramki: Markovic 14', Niasse 27', Hernandez 33', Maguire 70' - Negredo 5', De Roon 45+1'

Hull: Jakupovic; Al Muhammadi, Ranocchia, Maguire (Dawson 81'), Robertson; Grosicki (Henriksen 88'), N'Diaye, Clucas, Markovic; Niasse, Hernandez (Evandro 51')

Middlesbrough: Valdes; Barragan, Ayala, Gibson, Husband (Guedioura 59'); Traore, Clayton, De Roon, Downing; Negredo (Bamford 71'), Gestede (Stuani 81')

Żółte kartki: Clucas, N'Diaye - Clayton