Rzecznik reprezentacji: De Giorgi ogłosi kadrę do 20 kwietnia

Siatkówka
Rzecznik reprezentacji: De Giorgi ogłosi kadrę do 20 kwietnia
fot. PAP

Do 20 kwietnia trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi poda nazwiska 24 zawodników, którzy zgłoszeni zostaną do tegorocznej Ligi Światowej. Zgrupowanie rozpocznie się 8 maja w Spale.

- Na razie sztab szkoleniowy kadry tworzy cały projekt przygotowań. Pierwszy obóz odbędzie się w Spale, ale nie wiadomo, ilu siatkarzy zostanie zaproszonych - powiedział rzecznik prasowy kadry, Mariusz Szyszko.

 

Spała - tak jak i w zeszłych latach - będzie bazą wypadową. Pierwszy etap przygotowań rozpocznie się badaniami w Warszawie, a zakończy się 20 maja meczem towarzyskim z Iranem w Katowicach. To będzie debiut De Giorgiego w roli selekcjonera reprezentacji Polski, a także pożegnanie z kadrą wieloletniego libero Krzysztofa Ignaczaka.

 

- Mamy w Spale idealne warunki do trenowania, ten obiekt jest też każdemu z nas dobrze znany - podkreślił Szyszko.

 

Na razie na liście powołanych są 62 nazwiska, a wśród nich m.in. Piotr Gacek, który ogłosił w środę zakończenie kariery sportowej. Do Spały przyjedzie na pewno mniejsza grupa.

 

- Sezon nie jest bardzo długi. Mamy tak naprawdę dwie ważne imprezy - Ligę Światową i mistrzostwa Europy w Polsce. Niewykluczone, że na ten drugi turniej zostaną powołani trochę inni zawodnicy. Decyzja należy do trenera, a termin 20 kwietnia jest po prostu narzucony przez FIVB - dodał Szyszko.

 

Zgodnie z przepisami FIVB w kadrze na LŚ musi być ośmiu z czternastu zawodników, którzy grali w poprzednim sezonie tych rozgrywek oraz sześciu z dwunastu siatkarzy rywalizujących w igrzyskach w Rio de Janeiro.

 

Nie zostały też jeszcze podpisane dokumenty z Piotrem Gruszką, który ma - jak podał wcześniej związek - zostać asystentem De Giorgiego. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo.

 

Rozgrywki Ligi Światowej rozpoczną się w pierwszy weekend czerwca. Polacy polecą na turniej do włoskiego Pesaro, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Iranem i Brazylią. Tydzień później czeka ich podróż do Warny i starcia z gospodarzami, Brazylią oraz prowadzoną przez Stephane'a Antigę Kanadą. Trzeci weekend to zmagania w Katowicach z Amerykanami, Iranem i Rosją.

 

Final Six planowane jest między 28 czerwca a 2 lipca w Brazylii.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze