SL i-League StarSeries: Gambit minimalnie lepsze od TyLoo

Inne
SL i-League StarSeries: Gambit minimalnie lepsze od TyLoo
Gambit

Drugi dzień zmagań w Kijowie rozpoczął się od meczu Gambit kontra TyLoo. Obie drużyny pilnie potrzebowały pierwszych punktów po wczorajszych porażkach z fnatic oraz SK Gaming. Tym razem lepsza okazała się drużyna Zeusa.

Wczorajszy dzień nie należał do udanych zarówno dla Gambit, jak i dla TyLoo. Chińczycy odnieśli porażkę z faworyzowanym SK Gaming po bardzo wyrównanym spotkaniu. Niespodzianka wisiała na włosku, lecz w kluczowym momencie zabrakło im zimnej krwi.

 

Drużyna Zeusa podchodziła do wczorajszego meczu w roli faworytów, więc ciążyła na niej większa presja. Wprawdzie fnatic czeka jeszcze długa droga do odzyskania dawnego blasku, lecz aktualna forma Szwedów okazała się wystarczająca, aby stosunkowo gładko ograć AdreNa i spółkę.

 

TyLoo oraz Gambit walczyły dzisiaj o swoje pierwsze punkty w fazie grupowej. Spotkanie zostało rozegrane na mapie Cobblestone. Przegrana nożówka zmusiła Chińczyków do rozpoczęcia po stronie terrorystów. W pierwszej rundzie postawili oni na zmasowany atak środkiem w kierunku bombsite'u A. Gambit nie poradziło sobie z odparciem szturmu i musiało skapitulować. Zawodnicy chińskiej formacji nie dali zaskoczyć się przeciwnikom wyposażonym w pistolety, dzięki czemu kolejne dwa punkty wpadły na ich konto. Role odwróciły się kiedy tylko Gambit otrzymało zastrzyk gotówki pozwalający na zakup karabinów. Kolejne pięć rund toczyło się pod dyktando drużyny prowadzonej przez Zeusa, co pozwoliło na zbudowanie solidnej ekonomii. Odpowiedź ze strony TyLoo była natychmiastowa. Kilka sprawnie przeprowadzonych ataków pozwoliło na wyrównanie przy wyniku 6:6. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:7 z delikatną przewagą po stronie Gambit. Wygrana pistoletówka, a także dwie następujące po niej rundy pozwoliły wypracować czteropunktowe prowadzenie. Po zmianie stron terroryści zażarcie walczyli o opanowanie zeskoku, co nie zawsze kończyło się dla nich dobrze. Niemniej kilka udanych prób umożliwiło im zaatakowanie bombsite'u B z dwóch stron. Punkt zwrotny pojawił się przy stanie 12:12. Gambit przeprowadziło zdecydowany atak na A, który zakończył się sukcesem, a dodatkowo załamał ekonomię po stronie chińskiej formacji. Reprezentanci TyLoo byli zmuszeni rozegrać rundę eco w kluczowym momencie dla losów całego spotkania. Ich konkurenci wykorzystali swoją przewagę i ostatecznie odnieśli zwycięstwo.

 

Gambit 16:13 TyLoo (Cobblestone)

 

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze