Turniej WTA w Charleston: Linette wyeliminowana w drugiej rundzie

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Charleston (pula nagród 710 900 dol.). W środę Polka przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur 4:6, 4:6.

Trwający ok. 80 minut mecz miał podobny przebieg w pierwszym i drugim secie. W obu partiach Linette przełamała rywalkę raz, ale sama oddała po dwa gemy przy swoim serwisie. Poznanianka obroniła jedną piłkę meczową, ale drugą Tunezyjka już wykorzystała.

131. w światowym rankingu Jabeur awansowała do turnieju głównego przez kwalifikacje, do tego jako jedna z dwóch "lucky losers". W 1. rundzie w poniedziałek wyeliminowała w dwóch setach reprezentantkę Nowej Zelandii Marinę Erakovic - 6:4, 6:1.

Linette (83. miejsce w rankingu WTA) swój pojedynek 1. rundy stoczyła dzień później i potrzebowała trzech setów, by pokonać rozstawioną z numerem 12. Julię Putincewą z Kazachstanu - 4:6, 6:2, 6:4.