Marcin Lepa: Co oznacza wybór Zbigniewa Bońka dla polskiej i europejskiej piłki?

 

Davor Suker: Myślę, że to bardzo istotne, aby na te najważniejsze stanowiska dostawali się byli piłkarze, bo to ludzie, którzy najlepiej znają z szatni i boiska, czyli tej drugiej strony to wszystko, co dzieje się w futbolu, tak, żeby ta dyscyplina się rozwijała i stawała coraz lepsza. Gratuluję nominacji Zbigniewowi Bońkowi, będziemy razem współpracować.

 

Prezydent UEFA, Gianni Infantino powiedział: „Koniec głupiej rywalizacji, zacznijmy współpracować”.

 

Rzeczywiście. Wielu ludzi codziennie trenuje i gra w piłkę, jedyne co ich łączy to jedna piłka, tylko tego potrzeba, aby zacząć rywalizować i tak naprawdę to powinno nas wszystkich łączyć. Żadnych podziałów i głupiej rywalizacji, żadnych negatywnych emocji. Niech piłka będzie mostem, który nas łączy. Do tego będziemy dążyć w Bahrajnie, podczas najbliższego kongresu FIFA. Niech FIFA  I UEFA także ze sobą współpracują.

 

Jakie największe wyzwania, problemy stoją obecnie przed FIFA i UEFA?

 

Największymi problemami są ustawianie meczów oraz bezpieczeństwo na stadionach. Widzieliśmy podczas mistrzostw Europy we Francji ile potrzeba wysiłku, aby zabezpieczyć tak wielką imprezę i jakie koszty ponoszą organizatorzy.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.