Hokejowe MŚ Dywizji 1B. Trener Polek: Są gotowe do walki

Zimowe
Hokejowe MŚ Dywizji 1B. Trener Polek: Są gotowe do walki
fot. PAP

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet sobotnim meczem ze Słowacją rozpocznie w Katowicach grę w mistrzostwach świata Dywizji 1B. - To najwyżej notowany rywal. Cieszę się, że zaczniemy od faworyta, dziewczyny są gotowe do walki – powiedział trener Grzegorz Klich.

Kolejnymi rywalami jego drużyny będą: Kazachstan, Włochy, Łotwa i Chiny.

 

Biało-czerwone rok wcześniej wywalczyły awans na ten poziom zajmując pierwsze miejsce w MŚ Dywizji 2A w słoweńskim Bledzie. Słowacja jest spadkowiczem z Dywizji 1A.

 

- Chciałoby się powiedzieć - tylko awans. Zdajemy sobie sprawę, że gra na tym poziomie to nie lada wyczyn, a oczekiwania są niemałe. Ważna będzie dla nas frekwencja, aby pokazać kibicom, że hokej to nie tylko bójki i krew, ale można go subtelniej uprawiać. A takich mistrzostw w Polsce nie było jeszcze nigdy – dodał prezes PZHL Dawid Chwałka.

 

Podkreślił, że o ewentualnej premii za awans będzie rozmawiał z zespołem po jego wywalczeniu. - Najpierw pokażmy dobrą grę i wynik.

 

Ostatnimi testami dla Polek były towarzyskie mecze z reprezentacją kanadyjskiej prowincji Ontario, wygrane w Ostrawie przez zespół trenera Klicha 9:1 i 6:0.

 

- Spodziewałem się, że rywal będzie mocniejszy, liczyłem, że to my będziemy się bronić. Tymczasem mogliśmy poćwiczyć grę w przewadze, różne warianty gry ofensywnej – ocenił szkoleniowiec.

 

W styczniu juniorska kadra Polski, też prowadzona przez Klicha, zajęła w Katowicach trzecie miejsce w mistrzostwach świata U-18 Dywizji 1 B.

 

- Wierzymy w sukces sportowy. Zmagania hokejowe w Katowicach zawsze wiążą się z wielkimi emocjami. Na pewno ich nie zabraknie i teraz. Popularność kobiecego hokeja rośnie, co widać także w naszym mieście – stwierdził wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

 

Mecze styczniowego turnieju juniorek gromadziły na trybunach lodowiska w dzielnicy Janów około tysiąca kibiców; organizatorzy liczą na powtórkę pod tym względem.

 

- Chcemy się utrzymać, ale wejdziemy na lód, by sprawić niespodziankę. Rok temu w Bledzie też nikt na nas nie stawiał, a wywalczyłyśmy awans – powiedziała napastniczka Karolina Późniewska.

 

Podobnie jak w przypadku mistrzostw juniorek kwietniowe mecze biało-czerwonych zaplanowano na godzinę 20.

 

Zestaw styczniowych rywali był podobny do seniorskiego. Młode Polki pokonały Kazachstan 4:2, Chiny 1:0, Wielką Brytanię 2:1, przegrały z Włoszkami 0:1 i Dunkami 0:2.

 

Juniorki w ostatnim spotkaniu pokonały Chinki 1:0, seniorki też skończą swoje zawody pojedynkiem z tym przeciwnikiem.

 

Program mistrzostw:
  
  8 kwietnia
  
  Włochy – Łotwa   13.00
  Chiny – Kazachstan 16.30
  Polska – Słowacja 20.00
  
  9 kwietnia
  
  Łotwa – Chiny    13.00 
  Słowacja – Włochy  16.30
  Kazachstan – Polska 20.00
  
  11 kwietnia
  
  Słowacja – Chiny  13.00
  Łotwa – Kazachstan 16.30
  Polska – Włochy   20.00
  
  12 kwietnia
  
  Kazachstan – Słowacja 13.00
  Włochy – Chiny    16.30
  Łotwa – Polska    20.00
  
  14 kwietnia
  
  Kazachstan – Włochy 13.00
  Słowacja – Łotwa  16.30 
  Chiny – Polska   20.00
  
AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze