Medalistka mistrzostw Europy kończy sportową karierę

Siatkówka
Medalistka mistrzostw Europy kończy sportową karierę
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Koniec obecnego sezonu ligowego to w polskiej siatkówce czas pożegnań. Koniec kariery sportowej ogłosili byli reprezentanci Polski Krzysztof Ignaczak oraz Piotr Gacek, z siatkarskim parkietem żegna się także była środkowa reprezentacji, Eleonora Dziękiewicz.

Dziękiewicz swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Gedanii Gdańsk. Była zawodniczką:  Stali Miele, Nafty-Gaz Piła, Winiar Kalisz, BKS-u Bielsko-Biała, Atomu Trefla Sopot, Muszynianki Muszyna, a od 2013 roku Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, której jest kapitanem. W swoim dorobku ma trzy mistrzostwa Polski, dwukrotnie sięgała po Puchar i Superpuchar Polski, a w 2013 roku z Muszynianką Muszyna triumfowała w rozgrywkach Pucharu CEV.

 

W reprezentacji Polski debiutowała w 2007 roku. Wówczas została wybrana najlepsza blokująca turnieju Grand Prix. Reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy i świata, a jej największym sukcesem jest brązowy medal zdobyty na mistrzostwach Europy w 2009 roku. Kilka miesięcy późnej zakończyła karierę reprezentacyjną. Do kadry wróciła w 2014 roku na Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, jednak Polkom nie udało się awansować na mundial we Włoszech. W kadrze rozegrała 69 spotkań.

 

W piątek, 7 kwietnia po raz ostatni wyjdzie na parkiet w hali „Centrum”, gdzie drużyna Tauronu MKS powalczy o 5. lokatę na zakończenie sezonu Orlen Ligi z ŁKS-em Commerceconem Łódź. W pierwszym spotkaniu górą były dąbrowianki, które pewnie zwyciężyły 3:0.

ask, Polsat Sport, mks.dabrowa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze