Polsko-włoski duet poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów?

Siatkówka
Polsko-włoski duet poprowadzi Asseco Resovię Rzeszów?
fot. PAP/DPA

Włoch Roberto Serniotti nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów? Jak podaje „Przegląd Sportowy” szkoleniowiec obecnie prowadzący ekipę Berlin Recycling Volleys miałby poprowadzić zespół wspólnie z Andrzejem Kowalem, który ma ważny kontrakt na najbliższy sezon.

55-letni Serniotti był trenerem m. in. Jarosławicza Jarosław, Tours VB, Panathinaikosu Ateny, a w sezonie 2013/2014 - Trentino Volley. Od dwóch sezonów prowadzi Berlin Recycling Volleys, z którym zdobył mistrzostwo Niemiec i Puchar CEV.

 

Klub nie komentuje tych doniesień. – Mogę jedynie przyznać, że Andrzej Kowal ma ważny kontrakt i zostaje w klubie na następny sezon, zaś pozostałym członkom sztabu trenerskiego umowy kończą się w maju – powiedział Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii.

 

Kilka dni temu umowę z wicemistrzami Polski podpisał były reprezentant Polski, atakujący Jakub Jarosz. – Bardzo cieszymy się, że Kuba do nas dołączył. Wiążemy z jego występami wielkie nadzieje i wierzymy, że po roku nieobecności na polskich parkietach znów pokaże się z jak najlepszej strony – mówił Górski.

 

Kontrakty z aktualnymi wicemistrzami Polski przedłużyli już Thibault Rossard oraz Marcin Możdżonek. Wiadomo też, że zespół opuszczą Gavin Schmitt, Frederic Winters oraz Thomas Jaeschke. Przeprowadzkę do Warszawy rozważa libero Damian Wojtaszek, a Johnem Gordonem Perrinem i Piotrem Nowakowskim interesuje się Lotos Trefl Gdańsk. 

ask, Polsat Sport, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze