Chińska petarda w okienko dała Szanghaj SIPG trzy punkty (WIDEO)

W meczu Szanghaj SIPG - Shandong Luneng (2:1) padła jedna z najbardziej efektownych bramek w obecnym sezonie ligi chińskiej. W samej końcówce gry, pięknym strzałem z odległości osiemnastu metrów popisał się Wei Shihao!

Wynik ustalony został w 83. minucie gry, gdy przy stanie 1:1 piękną, zespołową akcję wyprowadzili gospodarze z największego miasta Chin. Znajdujący się przed polem karnym gości Oscar podał zewnętrzną częścią stopy do Wei Shihao, a ten, po zejściu do środka, huknął na bramkę podopiecznych Felixa Magatha. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, tuż nad lewym okienkiem, po czym wleciała do siatki.

W drużynie Szanghaj SIPG podczas meczu z Shandong Luneng z dobrej strony popisały się dwie jej największe gwiazdy. Wynik w 10. minucie otworzył Brazylijczyk Hulk, a dzięki dograniu jego rodaka Oscara gospodarze rzutem na taśmę zgarnęli trzy punkty.