CloudTemplar o zajęciach komentatorów w Korei

Inne
CloudTemplar o zajęciach komentatorów w Korei
fot. Fragbite

Znany komentator telewizji OGN, Lee „CloudTemplar” Hyun-woo, omawia na swoim streamie źródła dochodu komentatorów w Korei Płd.

Podczas stremowania CloudTemplar podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat różnych sposobów komentatorów na zarabianie pieniędzy w koreańskiej sferze gier wideo:

 

„Pozwólcie, że podzielę je ze względu na wysokość wynagrodzenia. Pomimo mojego ograniczonego doświadczenia i wiedzy, wiem, że najwięcej dostaje się za turnieje poza LCK. Są nieregularne, wyjątkowe i nie są transmitowane. Zazwyczaj polega to na dostaniu się do lokalizacji lub turnieju i bycia jego gospodarzem albo komentatorem. Przykładem są wydarzenia na uczelniach, hostowanie premiery gry, coś w tym stylu. Później jest komentowanie: to jest mój chleb powszedni. Później mamy różne inne wydarzenia. Zazwyczaj działa to w ten sposób.”

 

Okazuje się również, że CloudTemplar ma inne źródła dochodu, nie tylko te, które przysługują mu dzięki umowie z OGN. Sprawa ma się podobnie z innymi komentatorami stacji telewizyjnej. Przykładem jest hostowanie zjazdu fanów KT Rolster, którym zajął się właśnie CloudTemplar, a wydarzenie w żaden sposób nie było związane z OGN.

 

Interesujące również są szczegóły pracy, jaką Hyun-woo wykonuje dla OGN, m.in. komentowanie meczów w ramach LCK. Jego stawka jest ustalona z góry i dotyczy dni, w których występuje w trakcie transmisji OGN. Nie ma znaczenia ile meczów będzie komentował i omawiał w ciągu konkretnego dnia, ponieważ wynagrodzenie otrzymuje za samo pojawienie się na antenie. Według Hyun-woo, jest to dobry przykład stałego dochodu jaki otrzymuje, ponieważ wszystkie inne występy odbywają się nieregularnie, przez co jego całościowe wynagrodzenie ciągle jest zmienne.

 

Aleksander Błażejewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze