Jastrzębski Węgiel - ZAKSA. Transmisja w Polsacie Sport

W piątek zainaugurowane zostaną półfinały PlusLigi. Rozpocznie je pojedynek pomiędzy zwycięzcą fazy zasadniczej a czwartym zespołem. Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport.

Siatkarska PlusLiga wkracza w decydującą fazę. W piątek rozpoczną się półfinały mistrzostw Polski. Pierwszą parę półfinałową tworzy ZAKSA i Jastrzębski, drugą - Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów.

Siatkarze ze Śląska mierzyli się z kędzierzynianami w tym sezonie trzykrotnie, każdy mecz wygrał mistrz Polski. Wszystkie spotkania jednak były wyrównane - te rozgrywane w ramach ligi Kędzierzyn wygrał po tie-breaku, a mecz w Pucharze Polski zakończył się po czterech setach. Oba zespoły również falują formą w ostatnim czasie. Jastrzębianie zaliczyli wpadkę i przegrali z ONICO AZS Politechniką Warszawską, z kolei ZAKSA nie ugrała nawet jednego seta z Asseco Resovią Rzeszów w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej.

- My osiągnęliśmy już sporo, więcej niż ktokolwiek oczekiwał. Zamierzamy cieszyć się tymi play offami, delektować się każdą minutą na boisku. Jeśli ktokolwiek myśli, że ZAKSĘ czeka w półfinale łatwa przeprawa, bo wygrali z nami w lidze już dwukrotnie, to jest w błędzie - powiedział dla plusliga.pl Salvador Hidalgo Oliva, gwiazdor Jastrzębskiego Wegla.

W najbliższym spotkaniu Jastrzębski będzie miał atut własnego boiska. W ogólnym rozrachunku boiska będą sprzyjać ZAKSIE, która przed swoją publicznością zagra rewanż i ewentualnego złotego seta. Przypomnijmy, że zespoły grają między sobą dwumecz. Jeśli po dwóch spotkaniach stan rywalizacji będzie wynosił 1:1, o awansie do finału zdecyduje większa liczba punktów. Jeśli liczba punktów będzie równa, rozegrany zostaniezłoty set.

Transmisja meczu o 17:30 w Polsacie Sport.

Komentują Tomasz Swędrowski i Krzysztof Ignaczak.