Krychowiak poza świetnymi zarobkami w paryskim klubie nie może zaliczyć transferu do mistrzów Francji z Sevilli do udanych. Poza tym, że nie jest podstawowym zawodnikiem stołecznej ekipy to na dodatek dużo mówi się o braku porozumienia z niektórymi piłkarzami PSG. Ponadto media w kraju znad Sekwany nazywają polskiego pomocnika w transferową pomyłką.

Do tego grupa krytyków reprezentanta Polski stale się zwiększa. Ostatnio dołączył do niej Christophe Dugarry. Francuski mistrz świata (1998) i Europy (2000) skrytykował politykę kadrową drużyny z Parc des Princes. Jako przykład posłużył mu między innymi Krychowiak. 45-latek, który jest wychowankiem Girondins Bordeaux stwierdził, że Polak jest w gronie pomyłek transferowych. - Jeśli PSG chce zdobywać tytuły, to dlaczego kupuje takich zawodników jak Ben Arfa, Celso, Guedes, Krychowiak czy Meunier? Oni nie prezentują poziomu Ligi Mistrzów! - wyraził swoją opinię Dugarry, który przez osiem lat grał w reprezentacji Francji.

55-krotny reprezentant swojego kraju nie krył rozczarowania postawą nowych nabytków paryskiego klubu. - Myśląc o wygraniu Ligi Mistrzów musisz kupić piłkarzy, którzy są w stanie grać na najwyższym poziomie tu i teraz. PSG zamiast tego sprowadziło zawodników, którzy dawali złudne nadzieje na to, że się rozwiną i osiągnął ten poziom. Problemem nie są gracze, którzy przyszli zimą (Guedes i Celso). Problemem są ci czterej, którzy przyszli przed sezonem czyli, Krychowiak, Jese, Ben Arfa oraz Meunier. Tracą "Ibrę" i Luiza, a pozyskując zawodników pokroju tej czwórki nie wróży to nic dobrego - zakończył Dugarry.

 

"Krycha" w Ligue 1 wystąpił zaledwie 11-krotnie, a na boisku we wszystkich rozgrywkach spędził niewiele ponad 1000 minut.