Nice 1 Liga Żużlowa na sportowych antenach Polsatu!

Żużel

W siedzibie Polskiego Związku Motorowego w piątek odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono podpisanie umowy na prawa do transmisji Nice 1 Ligi Żużlowej przez telewizję Polsat. - Byliśmy pierwszą dużą telewizją, która była przy polskim żużlu. Widzowie zobaczą wszystko, co najważniejsze w efektownym opakowaniu - przyznał Paweł Wójcik.

- Po latach doświadczeń z różnymi telewizjami, wróciliśmy do macierzy. Pragnę przypomnieć, że właśnie Polsat był pierwszą telewizją, z jaką podpisaliśmy kiedyś umowę - rozpoczął prezes Polskiego Związku Motorowego,  Andrzej Witkowski. Prezes dodał również, że trzyletnia umowa z Polsatem powinna przynieść wiele korzyści w kwestii promocji polskiego żużla, biorąc pod uwagę doświadczenie zespołu redakcyjnego, jakim może się poszczycić telewizja Polsat.

 

Żużel w telewizji Polsat powraca do ramówki po wielu latach nieobecności.

Paweł Wójcik: Telewizja Polsat była przy żużlu niemal od początku jej powstania. Sparta Polsat Wrocław zdobywała przecież mistrzostwo Polski, była to pierwsza duża telewizja, która zajęła się tą dyscypliną. Wracamy, jesteśmy przy 1 Lidze, ale będą też turnieje rangi mistrzowskiej oraz mecze reprezentacji - w tym historyczny występ na World Games. Już jeden mecz za nami, jeden przed nami. Reasumując, dobrego żużla będzie sporo.

Głównym produktem na sportowych antenach Polsatu będzie Nice 1 Liga. Czy to dobry moment, żeby nawiązać współpracę?

Polski żużel całościowo bardzo się rozwija, co widać po stadionach, transmisjach... Mecze w tej chwili prowadzone są przez sędziów w tempie, wszystkie przerwy dopasowane są pod telewizję. Widowiska są coraz bardziej dynamiczne i lepiej się je ogląda, wszyscy są zadowoleni.

Jak będą wyglądać transmisje od strony technicznej?

Transmisje będą w jakości HD, co najmniej osiem kamer na stadionach: takie są warunki zapisane w umowie. To gwarantuje obecność oczu kibica w każdym miejscu w czasie meczu: park maszyn, tor, garaże, reporter czy komentatorzy. Kibicowi nie umknie nic z rzeczy najważniejszych.

Kto będzie faworytem Nice 1 Ligi?

Ja takiego nie widzę. Będzie fajne ściganie, kilka drużyn ma skład na to, żeby wygrać Nice 1 Ligę. Jestem bardzo ciekawy zespołu z Daugavpils, który w ostatnich latach rządził, ale z powodów proceduralnych nie mógł awansować wyżej. Będzie to wyjątkowy sezon dla drużyn pierwszoligowych - nie tylko ze względu na zastrzyk gotówki i stałą obecność w telewizji.

 

Inauguracja nowego sezonu Nice 1 PLŻ już w niedzielę! Transmisja meczu Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils na żywo w Polsacie Sport od 14:45.

ch, Polsat Sport, pzm.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze