Po siedmiu remisach czas na zwycięstwo! Chojniczanka górą w Mielcu

Chojniczanka Chojnice przerwała w piątek serię siedmiu remisów z rzędu - pokonała w Mielcu Stal 1:0. Przypomnijmy, że na 25 meczów tego sezonu Nice 1 Ligi, gracze z Chojnic aż w 14 remisowali. Mimo to, przewodzą tabeli.

W 24. minucie Kamil Radulj wrzucił piłkę ze skrzydła na wbiegającego w pole karne Krzysztofa Drzazgę, ale w ostatniej chwili zablokował to podanie wracający Łukasz Kosakiewicz. Problem w tym, że piłkarz Chojniczanki prawdopodobnie dotknął piłki ręką. Sędzia puścił grę, ale nasi komentatorzy wcale nie byli co do tej decyzji specjalnie przekonani.

Cztery minuty później ten sam Kosakiewicz wrzucił piłkę z autu w pole karne, gdzie stał Paweł Zawistowski. 32-letni pomocnik wyskoczył i głową posłał futbolówkę do siatki, ale przy okazji zderzył się z Sebastianem Zalepą. Padł jak rażony piorunem - z rozcięcia na jego głowie leciała krew. Minęło jednak kilka minut i Zawistowski zdołał wrócić do gry.

Reszta pierwszej połowy upłynęła w spokoju. Ponownie zaczęło się dziać około 60. minuty. Najpierw z daleka próbował Radulj, potem za jego przykładem poszedł Paweł Zawistowski, ale w obu przypadkach piłka nieznacznie minęła bramkę. Jeszcze bliżej gola był w 70. minucie Drzazga, który z pięciu metrów trafił w poprzeczkę. Osiem minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Aleksandar Kolew posłał piłkę obok słupka.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry fantastyczną interwencją popisał się Łukasz Budziłek. Bramkarz Chojniczanki "wyjął" kapitalny strzał głową Aleksandara Kolewa. Później, choć sędzia doliczył sześć minut, nic przełomowego już się nie stało. Chojniczanka odskoczyła drugiemu w tabeli GKS Katowice na sześć punktów.

Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)

Bramka: Zawistowski 28

Stal Mielec: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger - Szymon Sobczak (73. Piotr Głowacki), Wasił Panajotow, Piotr Marciniec (73. Dorian Buczek), Kamil Radulj (83. Robert Sulewski), Krzysztof Drzazga - Aleksandyr Kolew

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz - Jakub Biskup (72. Bartłomiej Niedziela), Paweł Zawistowski (80. Karolis Chvedukas), Rafał Grzelak, Irakli Meschia (51. Andrzej Rybski), Michał Jakóbowski - Tomasz Mikołajczak

Żółte kartki: Radulj, Panajotow, Buczek - Grzelak, Meschia, Mikołajczak, Markowski