Rajd Korsyki: Meeke przed Ogierem po dwóch odcinkach specjalnych

Moto
Rajd Korsyki: Meeke przed Ogierem po dwóch odcinkach specjalnych
fot. PAP

Brytyjczyk Kris Meeke jest liderem imprezy mistrzostw świata Rajdu Korsyki po dwóch odcinkach specjalnych. Triumfatora poprzedniej edycji Francuza Sebastiena Ogiera wyprzedza o 8,9 s.

Meeke z Irlandczykiem Paulem Nagle (Citroen C3) uzyskali czas 38.18,9 i byli najlepsi na obu odcinkach. Drugie miejsce zajmują Ogier z rodakiem Julienem Ingrassią (Ford Fiesta RS) ze stratą 8,9 s, a trzecie Belgowie Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20) - 17,2 s.

Na pierwszym docinku (31,2 km) kierowcy narzekali na śliską nawierzchnię. Pecha miał Juko Haeninen, którego samochód po uderzeniu w most zapalił się. Ostatecznie Fin dotarł do celu mając 13 minut straty.

Do mety nie dojechał startujący w WRC 2 Łukasz Pieniążek (Peugeot 208 T16 R5). Zsunął się z drogi i nie mógł wrócić na trasę. Auto nie jest uszkodzone, dlatego powróci w sobotę do rywalizacji. Na pierwszym odcinku Citroen DS3 R3T Jakuba Brzezińskiego (WRC 3) odmówił posłuszeństwa.

Rajd Korsyki to czwarta impreza tegorocznych mistrzostw świata. W kalendarzu sezonu 2017 jest trzynaście zawodów. Ósmą rundą będzie Rajd Polski (30 czerwca - 2 lipca) na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek.

Po trzech rundach MŚ, z których każdą wygrał inny kierowca, liderem cyklu jest Ogier (Ford Fiesta WRC) z dorobkiem 66 pkt. Drugi jest Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC) - 58 pkt, który po dwóch piątkowych OS-ach jest ze stratą 34,8 siódmy, a trzeci Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC) - 48 pkt (czwarta lokata i strata 21,5).

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze