SL i-League StarSeries: Astralis z awasnem do fazy pucharowej. SK walczy o utrzymanie

E-sport
SL i-League StarSeries: Astralis z awasnem do fazy pucharowej. SK walczy o utrzymanie
fot. ELEAGUE

Za nami kolejne spotkanie przy udziale czołowych drużyn z rankingu HLTV. SK Gaming początkowo wypracowało sobie solidną przewagę, lecz w ogólnym rozrachunku to Astralis okazało się lepsze.

W Kijowie trwają właśnie ostatnie mecze zamykające fazę grupową. W kolejnym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z pierwszej trójki rankingu HLTV. Zarówno Astralis, jak i SK Gaming miały na swoich koncie dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Stawką ich bezpośredniego pojedynku był awans do fazy pucharowej. Przegrany będzie zmuszony walczyć o utrzymanie w zawodach.

Mecz Astralis kontra SK Gaming został rozegrany na mapie Train. Brazylijczycy rozpoczynali w defensywie i gładko pokonali przeciwników podczas pistoletówki. Udany start pomógł im zapisać na swoim koncie również dwa kolejne punkty. W czwartej rundzie Duńczycy nareszcie mogli pozwolić sobie na zakup karabinów, które umożliwiły im doprowadzić do przełamania. Kilka kolejnych rund również padło ich łupem, prowadząc do wyniku 5:4. W tym momencie duńska machina straciła na impecie, a ich przeciwnicy zdominowali pozostałą część pierwszej połowy, zakończonej rezultatem 10:5 dla SK. Po zmianie stron Duńczycy wygrali rundę pistoletową i stopniowo niwelowali przewagę konkurenta. FalleN i spółka nie mogli znaleźć sposobu na przełamanie żelaznej defensywy antyterrorystów. W ataku dodali do swojego wyniku zaledwie dwie rundy. Astralis zatriumfowało w całym spotkaniu dzięki niemal bezbłędnej grze w obronie.

Wygrana w tym meczu dała Duńczykom awans do fazy pucharowej. SK Gaming będzie musiało pokonać ekipę FaZe, aby utrzymać się w turnieju.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze