Ajax Amsterdam rozbił NEC Nijmegen. Samobój Golli, piękny lob na otarcie łez (WIDEO)

Piłkarze Ajaksu Amsterdam nie rezygnują z walki o mistrzostwo Holandii. W 30. kolejce Eredivisie rozbili na wyjeździe NEC Nijmegen 5:1. O dużym pechu może mówić obrońca gospodarzy Wojciech Golla, który skierował piłkę do własnej bramki.

Goście zaczęli z wysokiego "C". Już w 4. minucie otworzyli wynik za sprawą... Golli. Polak interweniował bardzo niefortunnie po dośrodkowaniu Davida Neresa z prawego skrzydła i skierował piłkę do własnej bramki.

Kilka minut później Brazylijczyk, sprowadzony zimą za 12 milionów euro, podwyższył wynik. Jeszcze przed przerwą trzeci cios zadał Bertrand Traore. Asystę przy tym golu zanotował Davy Klaassen.

Początek drugiej połowy należał niespodziewanie do gospodarzy. W 54. minucie pięknego gola strzelił Ferdi Kadioglu, który popisał się kapitalnym lobem. Na podopiecznych Petera Bosza stracony gol podziałał jak płachta na byka. Efekt? Gole Traore i Hakima Ziyecha. Przy obu asystował Klaassen.

Golla rozegrał cały mecz.

NEC Nijmegen - Ajax Amsterdam 1:5 (0:3)

Bramki: Ferdi Kadioglu 54 - Wojciech Golla 4 (s), David Neres 8, Bertrand Traore 32, 60, Hakim Ziyech 78