Drzyzga: Hidalgo Oliva absolutnym MVP fazy zasadniczej PlusLigi

Siatkówka

W fazie zasadniczej obecnego sezonu PlusLigi Salvador Hidalgo Oliva wygrał w praktycznie każdej statystyce uwzględniającej kluczowe elementy gry. - Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w pełni zasłużył na miano MVP pierwszej części sezonu. Był z pewnością najbardziej wartościowym graczem tego sezonu - powiedział ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga.

Krzysztof Wanio: Rzućmy okiem na statystyki rundy zasadniczej, które uwzględniają najlepszych zawodników w poszczególnych elementach gry. Pierwsze miejsce wśród najlepiej punktujących, z dorobkiem 598 "oczek" wywalczył Oliva. Podobnie jest w przypadku najlepiej zagrywających zawodników PlusLigi. Tu również liderem jest przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, który w pierwszej fazie sezonu zapisał na swoim koncie 71 asów serwisowych. Warto też zwrócić uwagę na dysproporcję między pierwszym i drugim zawodnikiem tej klasyfikacji, ponieważ pretendent do gry w reprezentacji Niemiec ma aż dwadzieścia siedem punktów przewagi nad Mariuszem Wlazłym! Również w ataku Oliva nie miał sobie równych. Jego skuteczność w tym elemencie gry sięga 56 procent, czyli o jedenaście punktów procentowych więcej niż drugiego w zestawieniu Łukasza Kaczmarka. Także w przyjęciu spisywał się świetnie, co zagwarantowało mu pierwsze miejsce wśród najlepszych zawodników w tym elemencie. Ze statystyk jasno wynika, że Oliva jest zdecydowanym MVP fazy zasadniczej.

Wojciech Drzyzga: Zdecydowanie! Największe wrażenie zrobiła na mnie jego porażająca zagrywka, gdyż rzeczywiście wkłada on niesamowitą moc w serwis. Oprócz siły ma on również jakość, ponieważ Oliva nie jest szaleńcem, który popisze się jednym atomowym serwem, tylko prezentuje w tym aspekcie dużą regularność. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów można śmiało stwierdzić, że przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w pełni zasłużył na miano MVP pierwszej części sezonu. Był z pewnością najbardziej wartościowym graczem tego sezonu.  

Łukasz Kadziewicz: Wiem, że nie zdobędę tutaj popularności, ale zaryzykuję stwierdzenie, że Oliva nie jest w stanie powtórzyć tak udanego sezonu... Ciężko będzie mu utrzymać tak wysoki poziom. 

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze