Dwa gole i uraz Lewandowskiego w hicie Bundesligi! Polak nie zagra z Realem Madryt?

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki przeciwko Borussii Dortmund - w tym jedną z rzutu wolnego - a jego Bayern Monachium pewnie wygrał 4:1. Polak jednak nie dotrwał do ostatniego gwizdka: z powodu urazu barku musiał zejść z boiska w 72. minucie. Nie wiadomo, czy wystąpi w środowym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Bayern Monachium w ostatniej kolejce ligowej po raz drugim w tym sezonie poznał gorycz porażki, ulegając na wyjeździe Hoffenheim. Szansa na odbudowanie przyszła po kilku dniach, bo na Allianz Arena przyjechała Borussia Dortmund. Oba zespoły mają w przyszłym tygodniu bardzo ważne spotkania Ligi Mistrzów, lecz obok takiego hitu trenerzy nie mogli przejść obojętnie. W pierwszym składzie Bawarczyków znalazł się Robert Lewandowski, podczas gdy Łukasz Piszczek usiadł na ławce rezerwowych BVB.

Bardzo szybko gospodarze objęli prowadzenie. Bardzo ładne dogranie Philippa Lahma wykorzystał Franck Ribery. Minęło sześć minut i było już 2:0, a bohaterem został Lewandowski. Polak podszedł do rzutu wolnego i uderzył niemal identycznie jak w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Czarnogórze. Źle w murze zachował się Ousmane Dembele, do którego koledzy mieli trochę pretensji. Dla "Lewego" to 25. gol w lidze i 37. w tym sezonie. Goście odpowiedzieli za sprawą pięknego uderzenia Raphaela Guerreiro, który dopadł do bezpańskiej piłki i nie dał szans Svenowi Ulreichowi, zastępującemu od trzech meczów Manuela Neuera.

Po przerwie Bayern szybko odzyskał dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze wyszli z kontrą, piłkę przejął Arjen Robben i zrobił to, co zawsze, czyli zszedł do środka na lewą nogę i precyzyjnym strzałem pokonał Romana Burkiego. To nie był koniec popisu lidera Bundesligi: w 69. minucie Lewandowski zwiódł bramkarza BVB i został sfaulowany w polu karnym. Polski napastnik niebezpiecznie upadł na bark, ale wstał i bezbłędnie wykonał rzut karny. Po chwili jednak pokazał, że konieczna będzie zmiana: został więc zastępiony przez Joshuę Kimmicha.

Pod znakiem zapytania stoi więc występ Lewandowskiego w środowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:1 (2:1)

Bramki: Ribery 4, Lewandowski 10, 68 (rz.k.), Robben 49 - Guerreiro 20.

Bayern: Ulreich - Lahm, Martinez (79 Hummels), Boateng, Alaba - Alonso, Vidal - Robben, Alcantara, Ribery (74 Costa) - Lewandowski (72 Kimmich).

BVB: Burki - Ginter, Sokratis, Bartra - Passlack, Castro (46 Rode), Guerreiro (69 Merino), Schmelzer - Pulisic, Dembele (59 Mor) - Aubameyang.

Żółte kartki: Lewandowski, Vidal - Passlack, Bartra, Burki.