Orlen Liga: Chemik Police przypieczętował awans do finału po kolejnym 3:0!

Siatkówka

W rewanżowym meczu półfinałowym Chemik Police rozgromił Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:10, 25:17, 25:19). Policzanki przypieczętowały tym samym awans do finału. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym na Podpromiu, podopieczne Jakuba Głuszaka również rozprawiły się z rzeszowiankami w zaledwie trzech setach.

Liderki z Polic zakończyły fazę zasadniczą z przewagą aż czternastu punktów nad plasującymi się na czwartej lokacie rzeszowiankami. Ich przewaga widoczna była również w pierwszym meczu półfinałowym, w którym gładko rozprawiły się z rywalkami w zaledwie trzech setach.

Przed własną publicznością Chemik również pokazał pełną dominację nad podopiecznymi Lorenzo Micellego. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszym secie gospodynie pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie... dziesięciu punktów! Górowały nad nimi w każdym aspekcie gry.

W drugiej partii policzanki wygrały do siedemnastu i wywalczyły tym samym awans do finału Orlen Ligi, w którym spotkają się ze zwyciężczyniami poniedziałkowego spotkania Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź. Będzie to już czwarty raz z rzędu, gdy wezmą one udział w ostatnim etapie rozgrywek. Podopieczne Jakuba Głuszaka mają szansę na wyśrubowanie rekordu, bowiem ich łupem padły trzy poprzednie tytuły mistrzyń Polski. W sezonie 2014/2015 w decydującej batalii pokonały Impel Wrocław, a rok i dwa lata później były lepsze od Atomu Trefla Sopot.

Pomimo zrealizowania zadania, jakim był awans do finału ligi, policzanki nie odpuściły rywalkom w trzecim secie i ograły je do dziewiętnastu. Najlepiej punktującą zawodniczką Chemika była Katarzyna Zaroślińska, która w ciągu trzech partii zdobyła szesnaście "oczek".

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:10, 25:17, 25:19)

Chemik Police: Anna Werblińska, Mariola Zenik - libero, Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljković, Joanna Wołosz, Aleskandra Jagieło, Katarzyna Zaroślińska - Madelaynne Montano, Katarzyna Gajgał-Anioł, Malwina Smarzek, Izabela Bełcik, Jelena Blagojević, Aleksandra Krzos.

Developres SkyRes Rzeszów: Kremena Kamenova, Magdalena Hawryła, Anna Kaczmar, Adela Helić, Katarzyna Mróz, Borek Lucyna - libero, Klaudia Kaczorowska - Karolina Szymańska, Katarzyna Żabińska, Ewa Śliwińska, Karolina Szczygieł, Joanna Nickowska, Patrycja Flakus, Miroslava Paskova.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze