Polacy rozgromieni przez Serbów w pierwszym meczu eliminacji ME

Reprezentacja Polski w futsalu została "rozstrzelana" przez Serbów 0:4 na inaugurację odbywających się w Elblągu eliminacji mistrzostw Europy w Słowenii.

Pierwszym przeciwnikiem futsalowej reprezentacji Polski była Serbia, która na ostanich mistrzostwach Starego Kontynentu zajęła wysokie czwarte miejsce. Dotychczasowy bilans obydwu drużyn nie napawał optymizmem. W sześciu meczach padł jeden remis, a aż pięciokrotnie górą była drużyna z Bałkanów. Przed meczem zawodnicy obu ekip podkreślali, że to właśnie pierwsze spotkanie w grupie może okazać się decydujące w kontekście awansu.

Pierwsza połowa spotkania zaczęła się od obiecującego akcentu ze strony Polski, gdy w 8. minucie gry zabrakło naprawdę niewiele, by Biało-Czerwoni otworzyli wynik efektownym lobem. Następnie do głosu doszli jednak Serbowie i to oni wyszli na prowadzenie. Do przerwy rezultat się nie zmienił i do szatni nasi rywale schodzili ze skromną zaliczką.

Druga odsłona była jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem niż pierwsza. Serbowie raz po raz penetrowali obronę naszych reprezentantów. Bramka na 0:2 padła w 26. minucie. Następny gol strzelony został pięć minut później, po ładnej dwójkowej kontrze gości. W końcówce przyjezdni dołożyli jeszcze jedno trafienie, dobijając tym samym Biało-Czerwonych.

W niedzielę o 20.00 Polacy zagrają z najgorszą drużyną grupy Mołdawią. Będzie to dobra okazja do przełamania, bowiem w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach aż siedem razy to my byliśmy górą.

Polska - Serbia 0:4 (0:1)

Bramki: Mladen Kocic 15', Milos Simic 26', 33', Marko Prsic 31'.

Transmisja niedzielnego meczu Polska - Mołdawia o godzinie 20.00 na antenie Polsatu Sport Extra.