The World Games 2017: Stadion Olimpijski oficjalnie otwarty

Inne
The World Games 2017: Stadion Olimpijski oficjalnie otwarty
fot. PAP

Zmodernizowany za 124 mln złotych Stadion Olimpijski we Wrocławiu został oficjalnie otwarty. Na obiekcie w lipcu podczas igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games odbędą się zawody żużlowe i zostanie rozegrany turniej futbolu amerykańskiego.

Jak powiedziała PAP rzecznik prasowy wrocławskiego komitetu organizacyjnego The World Games Kacper Cecota, modernizacja Stadionu Olimpijskiego nie należała do najłatwiejszych, bo obiekt jest zabytkiem.

 

„Niemal wszystkie prace były konsultowane z konserwatorem zabytków. Nowa trybuna budowana wewnątrz stadionu miała być tak postawiona, aby nie stykała się ze zabytkową koroną obiektu. Każda cegła z zewnętrznej elewacji była czyszczona. Było naprawdę dużo pracy” – dodał.

 

Po przebudowie stadion zyskał nową zadaszoną trybunę, a druga została odnowiona. Zmniejszone zostały maszty oświetleniowe i przebudowany został tor żużlowy. Trawiaste boisko zostało zastąpione sztuczną murawą i bramkami do futbolu amerykańskiego. Po modernizacji na trybunach będzie mogło zasiąść 11 tysięcy kibiców.

 

Oficjalne otwarcie obiektu poprzedzone było piknikiem promującym The World Games oraz zawodami dla dzieci. Później na torze pojawili się żużlowcy miejscowego Betardu Sparty Wrocław. Pokazowe kółka kręcili Brytyjczyk Tai Woffinden oraz Maciej Janowski, Maksym Drabik i Damian Dróżdż.

 

„Pamiętam, jak przychodziłem na ten stadion jako dziecko. Dzisiaj to zupełnie inny obiekt. Śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z najpiękniejszych aren żużlowych. Tor i trybuny są idealnie spasowane. Pozostaje tylko wszystkich zaprosić na nasze mecze” - powiedział Janowski.

 

Stadion na co dzień ma służyć nie tylko żużlowca, ale także futbolistom amerykańskim Panthers Wrocław, którzy przy okazji otwarcia obiektu zaprezentowali na nowym boisku kilka pokazowych akcji.

 

„Cieszę się, że dzięki The World Games udało się zmodernizować Stadion Olimpijski. Zyskaliśmy kolejny obiekt sportowy, który będzie służył wrocławianom” – podkreślił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2017 rozpoczną się 20 lipca i potrwają dziesięć dni. Weźmie w nich udział około 4 tys. sportowców z całego świata, którzy będą rywalizować w 31 dyscyplinach. Turniej futbolu amerykańskiego z udziałem reprezentacji Polski, Niemiec, Francji i Stanów Zjednoczonych zostanie rozegrany 22 i 24 lipca. Pięć dni później odbędą się zawody żużlowe, podczas których polską reprezentację poza Janowskim mają tworzyć Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie