Wisła Kraków rzutem na taśmę zdobyła komplet punktów w Niecieczy

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki w sobotnim spotkaniu ekstraklasy przegrali w Niecieczy z Wisłą Kraków 2:3. „Słonie” pozostają w tym roku bez zwycięstwa w lidze. Gol na wagę trzech punktów został strzelony w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie - zgodnie z przypuszczeniami - krakowianie mieli inicjatywę, zaś podtarnowski zespół nastawił się na grę z kontry. Mecz źle się zaczął dla Bruk-Betu. W 12. minucie Artem Putiwcew tak odbił piłkę - po strzale Tomasza Cywki - że ta wpadła do jego własnej bramki.

Niedługo wiślacy cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później, po strzale Romana Gergela piłkę odbił Łukasz Załuska. Dopadł ją Patryk Fryc i zagrał wzdłuż bramki. Trafiła do Patrika Misaka, a ten nie będąc pilnowany spokojnie umieścił ją w siatce.

„Biała Gwiazda” kilka razy w pierwszej połowie była bliska ponownego objęcia prowadzenia. W 36. minucie ładnie uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów Semir Stilic, ale dobrze ustawiony był Krzysztof Pilarz. Z kolei w 40. minucie golkiper „Słoni” z trudem odbił piłkę na róg po strzale Pola Lloncha.

Drugą połowę śmielej zaczęli piłkarze z Niecieczy i objęli prowadzenie w 51. minucie. Wówczas rzut wolny rozegrali Patryk Misak i Guilherme Sitya, po czym ten pierwszy dośrodkował wprost na głowę Putiwcewa. Zespół ze stolicy Małopolski wyrównał w 64. minucie. Po strzale Petera Brleka piłka tak nieszczęśliwie - dla Bruk-Betu - odbiła się od nogi Fryca, że przelobowała Pilarza.

Dziesięć minut później bardzo bliski zdobycia gola był Stilic, ale niecieczan uratował słupek. Bliski zdobycia gola był też Maciej Sadlok, jednak uderzył piłkę w poprzeczkę (88.). W doliczonym czasie gry celna "główka" Mateusza Zachary dała Wiśle Kraków trzy punkty.

Ze względu na uraz w Niecieczy nie zagrał Arkadiusz Głowacki. Krakowski obrońca ma uraz, ale na razie nie wiadomo czy jest on poważny.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:3 (1:1)

Bramki: Misak 14', Putiwcew 51' (głową) - Putiwcew 12' (samobójcza), Brlek 64', Zachara 90+2' (głową).

Żółte kartki: Mikovic - Małecki, Brlek, Llonch.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Sitya Guilherme - Roman Gergel (40' Martin Mikovic), Vlastimir Jovanovic (89' Dalibor Pleva), Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Patrik Misak (72' Vladislavs Gutkovskis) - Samuel Stefanik.

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Alan Uryga, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Petar Brlek, Pol Llonch, Krzysztof Mączyński, Semir Stilic (81' Hugo Videmont), Patryk Małecki (64' Rafał Boguski) - Paweł Brożek (72' Mateusz Zachara).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).